Konkurs "Smak podróży"

Wyniki

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w konkursie „Smak Podróży”. Jury biorąc pod uwagę zgodność z tematem, jakość wykonania, kreatywność i oryginalność wyłoniło 5 laureatów:

I miejsce:

Tytuł zdjęcia: „Smaki arabskich krajów”

Autor zdjęcia: Angelika Bielecka

Numer indeksu autora: 252625

Tytuł zdjęcia: „Arroz de tamboril”

Autor zdjęcia: Andrzej Wójcik

Numer indeksu autora: 245471

Tytuł zdjęcia: „Lapas”

Imię i nazwisko autora: Wojciech Wróblewski
Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Numer indeksu autora: 250349

Wyróżnienie:

Tytuł zdjęcia: “Ceviche de camarón ecuatoriano con patacones”

Autor zdjęcia: Olga Grześkowiak

Numer indeksu autora: 256729

Wyróżnienie:

Tytuł zdjęcia: „Szarpane cudo”

Autor zdjęcia: Dagmara Szuk

Wydział Elektryczny
Numer indeksu: 250566

1. Organizator
    Organizatorem konkursu jest Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej (zwane dalej SJO PWr.).
  2. Konkurs jest imprezą w ramach projektu „Travelnalia 2023” i trwa od 24.04.2023 do 12.05.2023.
  3. Cel konkursu
    Celem konkursu jest przedstawienie różnorodności kulinarnej na świecie oraz zachęcanie studentów do poznawania tradycyjnej kuchni innych krajów.
  4. Uczestnicy konkursu
    W konkursie mogą uczestniczyć tylko studenci i doktoranci Politechniki Wrocławskiej.
  5. Zasady przeprowadzenia konkursu i warunki uczestnictwa
    a) Aby zawalczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe, należy zrobić zdjęcie własnego autorstwa potrawy pochodzącej z innego kraju i wysłać je na adres mailowy travelnalia@pwr.edu.pl. W treści maila powinien znaleźć się również krótki opis potrawy - w języku polskim oraz jego oryginalna nazwa w języku kraju, z którego pochodzi. Fotografia zgłoszona do konkursu może, ale nie musi zostać wykonana w kraju, z którego wywodzi się sfotografowane danie.
    b) Na konkurs należy zgłaszać tylko oryginalne zdjęcia w formacie jpg lub png w wymiarze 1920 x 1080.
    c) Maile ze zgłaszanymi zdjęciami biorące udział w konkursie muszą zawierać poniższe dane:

Imię i nazwisko autora
    Tytuł zdjęcia
    Numer indeksu autora

d) W konkursie nie można wystawiać prac, które brały udział w innych konkursach fotograficznych. Zgłaszana praca może mieć tylko 1 autora.
    Każdy student może zgłosić maksymalnie 3 fotografie.
    e) Wzięcie udziału w konkursie oznacza automatyczną zgodę na publikację danych osobowych (imię oraz nazwisko) oraz pracy konkursowej na stronie internetowej projektu „Travelnalia 2023”.
    f) Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację przez uczestnika wszystkich warunków określonych w niniejszym regulaminie.
    g) Osoby składające zgłoszenia w ramach konkursu tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu w zakresie koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia konkursu (ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku Dz.U. Nr 133, poz. 833 z późniejszymi zmianami).
    h) Zdjęcia zgłaszane na konkurs nie mogą naruszać prawa, ani praw osób trzecich, w tym praw autorskich, a także ogólnie przyjętych norm obyczajowych. W szczególności dotyczy to treści powszechnie uważanych za wulgarne, obraźliwe lub obsceniczne, jednoznacznie seksualnych, obrazujących przemoc albo materiały o tematyce rasistowskiej.
    i) Zdjęcia zgłoszone na konkurs przechodzą na własność SJO PWr.

6. Podstawą decyzji Jury jest ocena prac według następujących kryteriów:

a) Zgodność z tematem
    b) Jakość wykonania
    c) Inwencja, oryginalność oraz kreatywność.

7. Termin i sposób nadsyłania zgłoszeń

Termin zgłaszania prac upływa 12 maja 2023 r. Prace wysłane po terminie nie będą brane pod uwagę. Zdjęcia należy wysyłać na adres mailowy travelnalia@pwr.edu.pl  z dopiskiem “Travelnalia 2023” w tytule maila.

8. Laureaci konkursu

Nazwiska zwycięzców zostaną opublikowane na stronie internetowej juwenaliów językowych do dnia 16.05.2023.

Zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe, które będą do odebrania w Sekretariacie SJO PWr.