Konkurs Język Matematyki

Zwyciężczynią konkursu została Pani Paulina Shaefer. Gratulujemy!

Organizatorem konkursu jest Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej.

Termin konkursu

Konkurs jest imprezą w ramach projektu „Juwenalia Językowe 2019”

Cel konkursu

Wyłonienie zwycięzcy, który odpowie poprawnie na największą liczbę pytań. Głównym założeniem wydarzenia jest promocja matematyki i wydarzeń związanych z największymi odkryciami w dziedzinie matematyki. Konkurs ma również na celu poszerzyć wiedzę kulturową uczestników, zachęcać do zdrowej rywalizacji oraz umożliwić studentom sprawdzenie własnej wiedzy.

Uczestnicy konkursu

W konkursie mogą uczestniczyć tylko studenci i doktoranci Politechniki Wrocławskiej.

Udział w konkursie

Wyjaśnienie zasad

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które posiadają telefon komórkowy i mogą połączyć się z Internetem. Osoby biorące udział w interaktywnym konkursie muszą odpowiedzieć na pytanie z dziedziny matematyki przy użyciu aplikacji. Każdy uczestnik ma 20 sekund na podanie odpowiedzi na pytanie. Czas będzie liczony od momentu zakończenia czytania pytania. Pytania będą prezentowane na telebimie w formie testowej (a, b, c). Tylko jedna odpowiedź spośród podanych jest poprawna. Każda prawidłowa odpowiedź, to jeden otrzymany punkt. Uczestnik, który zdobędzie największą liczbę punktów za podanie poprawnych odpowiedzi zostanie zwycięzcą konkursu.

Nagroda główna

Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 50 złotych na ogólnej imprezie Juwenaliów Językowych, która odbędzie się 06 maja 2019 r. podczas juwenaliowej imprezy ogólnouczelnianej w Strefie Kultury Studenckiej o godzinie 11.15.