O projekcie „Solidarni z Ukrainą”

Politechnika Wrocławska znalazła się w gronie blisko stu polskich uczelni, które biorą udział w programie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Solidarni z Ukrainą”.

Projekt ten jest skierowany do ukraińskich studentów i doktorantów, którzy przybyli do Polski po 24.02.2022. Jego celem jest umożliwienie im kontynuowania studiów, prac nad rozprawą doktorską lub odbycie innych form kształcenia (np. kursów językowych) w polskich uczelniach i instytutach w terminie od marca do września 2022.

Ośrodek Języka Polskiego i Angielskiego dla Cudzoziemców w ramach tego projektu przeprowadza 120-godzinny kurs języka polskiego na poziomie B1-B2  trwający 8 tygodni w termie od 6.06.2022 do 29.07.2022, którego celem jest przygotowanie studentów i doktorantów ukraińskich do podjęcia i kontynuacji kształcenia w języku polskim na polskich uczelniach, a także ułatwienie funkcjonowania w nowym, polskojęzycznym środowisku.

Kierownik projektu: Agnieszka Gołaś