Projekt „Strategiczne kierunki rozwoju Politechniki Wrocławskiej, jako uczelni badawczej o zasięgu międzynarodowym”

Politechnika Wrocławska w okresie 23.11.2018 r. do 31.05.2019 r. realizuje projekt „Strategiczne kierunki rozwoju Politechniki Wrocławskiej, jako uczelni badawczej o zasięgu międzynarodowym” w ramach przedsięwzięcia MNiSW „Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza” ( Link http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/strategia-doskonalosci-uczelnia-badawcza-11054.html)

SJO współuczestniczy w realizacji jednego z głównych zadań projektu:

Podniesienie jakości kształcenia studentów i doktorantów, w szczególności na kierunkach i dyscyplinach naukowych związanych z priorytetowymi obszarami badawczymi, w tym mając na uwadze potrzebę skutecznego konkurowania o przyciągnięcie najzdolniejszych kandydatów na studia, także z zagranicy.

W ramach tego zadania SJO wykonuje następujące podzadania:

1. Przeanalizowanie oferty Politechniki Wrocławskiej w zakresie nauczania obcokrajowców:
    a) języka polskiego;
    b) języka angielskiego;
    c) języków obcych i przedmiotów zawierających treści interkulturowe i humanistyczne na studiach doktoranckich w celu lepszego przygotowania do studiowania w Polsce i realizacji kariery naukowej na polskich uczelniach w międzynarodowych zespołach.
  1. Analiza wsparcia oferowanego przez uczelnię słuchaczom językowych kursów przygotowujących do studiowania w Polsce, a także studentom i doktorantom obcokrajowcom pod względem ich warunków studiowania i zamieszkania oraz objęcia opieką tutorską w celu ułatwienia im integracji z polskimi studentami.

Wykonawcy zadań SJO w ramach projektu -  doc. dr Irina Modrzycka, mgr Joanna Kozieja-Ruta, dr Aleksandra Krauze-Majtyka, mgr Elżbieta Szczawińska, mgr Agnieszka Florczyk.

Wykonanie zadań koordynuje – dyrektor SJO doc. dr Irina Modrzycka.