XV Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

I etap XV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych odbył się w czwartek 28. listopada 2019.

Na napisanie testu przewidziano 90 minut. W Olimpiadzie udział wzięło jedenastu studentów z trzynastu zgłoszonych. Test przeprowadzono w sali 106. Rozpoczął się on o 15.30.

14. oraz 21. listopada odbyły się warsztaty przygotowujące studentów do Olimpiady. W pierwszym wziął udział jednej student, w drugim dwoje.

Ostateczne wyniki oraz lista zakwalifikowanych do drugiego etapu studentów zostały podane po 10. stycznia 2020 roku.

W etapie finałowym SJO PWr reprezentowane będzie przez siedmiu studentów:

Filip Mykieta 68,5
Jakub Woszczyński 64,5
Karolina Głuszek 64
Jędrzej Biedrzycki 65,5
Daria Puchalska 62
Dominik Paszko 59,5
Dawid Erdmann 58,5

Drugi etap Olimpiady – z uwagi na panujący stan epidemiczny - odbył się ostatecznie w ostatnim tygodniu października. Z przyczyn niezależnych od organizatorów żadna z powyżej wymienionych osób nie wzięła w nim udziału.

Olimpiadę w Studium koordynowali Krzysztof Rzemiński oraz Maria Garga.