XX DFN (2017)

W dniach 26.-27. września odbyła się jubileuszowa XX już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, podczas której w SJO Politechniki Wrocławskiej przeprowadzono ogółem 30 imprez.      W przygotowaniu wykładów, warsztatów, konkursów, quizów, prezentacji udział wzięli lektorzy, wykładowcy oraz starsi wykładowcy z czterech zespołów językowych [Zespół Języka Angielskiego (13 warsztatów) / Zespół Języka Niemieckiego (7 warsztatów) / Zespół Języków Romańskich i Słowiańskich (7 warsztatów) oraz Zespół Języka Polskiego dla Obcokrajowców (3 warsztaty)]. Wszyscy zasłużyli na ogromne słowa uznania za należyte wywiązanie się z powierzonych im obowiązków, a potwierdzeniem zaangażowania każdego z prelegentów na pewno będą zamieszczone w sprawozdaniu zdjęcia świadczące o dużym zainteresowaniu wrześniowymi imprezami i ławki sal naszego Studium wypełnione po same brzegi być może w wielu przypadkach przyszłymi studentami Politechniki Wrocławskiej. Ponadto, z tego miejsca, szczególne wyrazy podziękowania kieruję na ręce Pani Zofii Nachjan za powielenie materiałów ksero oraz wypisanie plakatów reklamowych, Pani mgr inż. Joanny Szczepaniak za przygotowanie dyplomów dla opiekunów grup, Pana Jerzego Walczaka za przygotowanie sal i pełną dyspozy- cyjność, jak również Pana mgr. inż. Piotra Reizera za pomoc w obsłudze sprzętu komputerowego. Każdy dołożył ogromnych starań, aby zaplanowana impreza została przeprowadzona jak najlepiej.

Szacowana liczba uczestników przypadająca na dwa dni Festiwalu w Studium Języków Obcych wyniosła ok. 650 osób - dzień pierwszy ok. 320 uczestników, dzień drugi ok. 330 uczestników. Poziom większości przeprowadzonych warsztatów oraz odwiedzających nas uczniów - według europejskiego systemu opisu kształcenia językowego - odpowiadał poziomowi A2. Łącznie przyjęliśmy 38 klas z czego 12 podstawowych, 23 licealne oraz 3 integracyjne.

Zestawienie prowadzących oraz przeprowadzonych warsztatów:

26. 09. 2017

mgr Leszkiewicz Joanna - Zamki i pałace w Wielkiej Brytanii

mgr Leszkiewicz Joanna - Londyn – różne oblicza miasta

mgr Martynowica Katarzyna - Legendarna Wielka Brytania

mgr Martynowicz Katarzyna - Środowisko nie takie straszne!

mgr Wiszniowska Zuzanna - Dookoła świata w 80 minut

mgr Wolf John - Pięć zmysłów

mgr Rogulska Paulina - Wynalazcy z Wysp Brytyjskich

mgr Kondro Magdalena - Quiz naukowo-kulturowy

mgr Grygorowicz Anna - Gry planszowe - co tylko zechcesz

mgr Rożek Agnieszka - Wrocław - moje miasto

mgr Rożek Agnieszka - „Reklama! Na mnie nie działa?”

dr Ota Toyotaka - Historia Sushi i technologii

dr Ota Toyotaka - Przestrzeń publiczna w kulturze japońskiej

dr Ota Toyotaka - Roboty w Japonii

dr Ota Toyotaka - Japońskie potwory a zanieczyszczenie środowiska

27. 09. 2017

dr doc. Kajetanowicz Helena - Przyszedła do mnie kobieta, czyli o poprawności fleksyjnej

mgr Bednarski Mariusz - Japoński Superekspres Shinkansen

mgr Bednarski Mariusz - Układ Słoneczny

dr Szela Monika - Gra o tron: król Artur czy okres geologiczny?

mgr Trzyna Łukasz - Jak wytwarzamy to i owo

mgr Paroń Zofia - Francuska kuchnia - francuski w kuchni

mgr Skowronek Aleksandra - Ale Meksyk! Majowie, mariachi i trochę magii

mgr Skowronek Aleksandra, mgr Setkowicz Katarzyna, mgr Bednarczuk Jacek - Hiszpańskie święta znane i nieznane

mgr Kania Anna - Wer hat das erfunden? Wer hat das entdeckt?

mgr Okulewicz Krzysztof - Deutsche Werkzeugnamen

mgr Andrzej Biernat - Słodki smak wybranych regionów w Niemczech

mgr Grusiecka Joanna - Z niemiecką piosenką na ty

mgr Długosz Zygmunt - Nad dachami i na ulicach Wiednia

mgr Długosz Zygmunt - Piękno samolotu

mgr Strach Jan - Co ma wspólnego sowa z helikopterem?!

SPRAWOZDANIE ZŁOŻYŁ:

mgr Krzysztof Rzemiński, Koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w SJO PWr