Studium Języków Obcych

Zasady realizacji lektoratów

Zasady realizacji lektoratów na studiach stacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich

Zasady realizacji lektoratów obowiązują niezależnie od formy prowadzenia zajęć dydaktycznych. Te same zasady mają zastosowanie przy prowadzeniu zajęć dydaktycznych w formie tradycyjnej (stacjonarnej), zdalnej lub mieszanej.

  1. Każdy student Politechniki Wrocławskiej jest zobowiązany do realizacji lektoratów w ramach programu studiów, na którą otrzymuje kredyt godzinowy w wymiarze:
    1. 120 godzin na I stopniu studiów za 5 punktów ECTS na osiągnięcie biegłości językowej na poziomie co najmniej B2 (ESOKJ) z pierwszego języka obcego,
    2. 60 godzin na II stopniu studiów - w tym 15 godzin (1 punkt ECTS) na kontynuację nauki pierwszego języka na poziomie B2+ / C1+ oraz 45 godzin (2 punkty ECTS) na naukę drugiego języka obcego,
    3. 120 godzin na jednolitych studiach magisterskich (Wydział Medyczny) za łącznie 8 punktów ECTS na osiągnięcie biegłości językowej na poziomie co najmniej B2+ (ESOKJ) z języka angielskiego specjalistycznego w obszarze nauk medycznych oraz 60 godzin na wybrany drugi język obcy na dowolnym poziomie z ofert SJO za 3 punkty ECTS.
  2. Student na I i II stopniu studiów może wybrać lektorat na wyższym poziomie niż wymaga tego program studiów, np. lektorat na poziomie C1 (lektorat C1.1 i/lub C1.2 na I stopniu studiów) oraz C1+ (tylko z języka angielskiego) i B1 z drugiego języka na II stopniu studiów zgodnie z ofertą przedmiotów kształcenia ogólnego opublikowaną w katalogu kursów w danym roku akademickim.
  3. Jeżeli student na I stopniu studiów w ciągu jednego semestru zaliczy lektorat na poziomie minimum B2 (lektorat B2.2 (3 punkty ECTS) lub lektorat C1.2 (3 punkty ECTS)), w ramach pozostałych 60 godzin ma prawo do:
    1. kontynuacji nauki tego samego języka, przy czym musi wybrać lektorat na wyższym poziomie zaawansowania językowego (w tym lektorat tematyczny)
    2. realizacji dowolnego lektoratu innego języka obcego z oferty SJO.
  4. Studenci Wydziału Medycznego mają obowiązek realizacji lektoratu języka angielskiego medycznego zgodnie oraz drugiego języka z Kartą Przedmiotu dla danego cyklu dydaktycznego.
  5. Student ma obowiązek zapoznania się z Kartą Przedmiotu wybranego lektoratu, w której określone są cele przedmiotu, efekty uczenia się, treści programowe, lista obowiązujących na lektoracie podręczników i materiałów dydaktycznych, oraz opisany jest sposób oceny osiągnięcia efektów uczenia się. Informacje dostępne są na stronie internetowej SJO i/lub USOS.
  6. Student zapisany na lektoraty, niezależnie od trybu ich prowadzenia, jest zobowiązany do wypełniania wymagań prowadzącego zajęcia, podanych w Karcie Przedmiotu oraz określonych przez prowadzącego podczas pierwszych zajęć w semestrze (cyklu dydaktycznym), systematycznego odczytywania wiadomości rozpowszechnianych w sposób przyjęty w Uczelni przez media elektroniczne oraz odpowiedniego reagowania na te wiadomości, zachowania do swojego wyłącznego użytku udostępnionych mu materiałów edukacyjnych.
  7. Student ma prawo w przypadku lektoratów 60-godzinnych do trzech nieusprawiedliwionych nieobecności (3 x 1,5 godziny), w przypadku lektoratów 45-godzinnych do dwóch, a w przypadku lektoratów 30-godzinnych i 15-godzinnych do jednej nieusprawiedliwionej nieobecności w semestrze.

    Krótkotrwałe nieobecności studenta na zajęciach, spowodowane obiektywnymi, niemożliwymi do uniknięcia ani przewidzenia nagłymi przyczynami, w tym krótkotrwałe okresy choroby lub zdarzenia losowe, student usprawiedliwia bezpośrednio u prowadzącego zajęcia, wskazując pisemnie przyczyny nieobecności i przedkładając niezbędną dokumentację. Obowiązkiem studenta jest nadrobienie zaległości, powstałych w wyniku krótkotrwałej nieobecności, z uwzględnieniem ewentualnych wskazań prowadzącego.
  8. Student ma prawo do korzystania z Biblioteki w SJO oraz do korzystania z Wirtualnego Środowiska Nauki SJO .
  9. Student ma prawo do wglądu do swoich ocenianych prac kontrolnych oraz testów końcowych i omówienia błędów podczas zajęć lub konsultacji (do uzgodnienia z prowadzącym).
  10. Student ma dostęp do informacji dotyczącej:
    1. szczegółowych indywidualnych zasad zaliczenia lektoratu,
    2. zasad uczęszczania na zajęcia,
    3. formy, trybu i zasad weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się,
    4. zasad informowania o ocenach ustalonych przez prowadzącego,
    5. terminów godzin konsultacji,
    6. ocen cząstkowych,
    7. frekwencji.
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję