Studium Języków Obcych

Dla osób o szczególnych potrzebach

Studium Języków Obcych wychodzi naprzeciw studentom o wyjątkowych potrzebach. Jesteśmy otwarci na wszystkich - bez wyjątku! Jeśli na co dzień zmagasz się z trudnościami nie tylko językowymi, pozwól, by nasi prowadzący służyli ci pomocą. Skorzystaj z konsultacji, podczas których możesz liczyć na wsparcie w nauce, pomoc organizacyjną, a także dobrą radę i motywację.

Wszyscy studenci mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony pracowników Studium Języków Obcych. Nasi lektorzy wspomogą każdego studenta w osiągnięciu wymaganych efektów edukacyjnych w ramach zajęć językowych. Dlatego zachęcamy, by każda osoba o szczególnych potrzebach, zmagającą się na co dzień z trudnościami, informowała lektorów o swoich problemach w ciągu dwóch pierwszych tygodni zajęć. Zachęcamy również studentów z niepełnosprawnościami, by zaufali naszym prowadzącym i udzielili informacji o swoich trudnościach.

Po raz pierwszy w tym roku SJO przy współpracy z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami organizuje dodatkowe zajęcia językowe dla osób z niepełnosprawnościami. Lektorzy Studium Języków Obcych będą mieli szansę zaoferować doraźną pomoc językową i dostosować tempo oraz materiały dydaktyczne do szczególnych potrzeb studenta w trakcie indywidualnych zajęć online lub stacjonarnych trwających w sumie 60 godzin.

W wyjątkowych przypadkach, w ramach lektoratu, możliwe jest zorganizowanie indywidualnego toku zajęć językowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową lub sensoryczną (wzrok, słuch, mowa). Wówczas potrzebna jest jednak zgoda Dziekana odpowiedniego wydziału. Informacji w sprawie organizowania i finansowania takich lektoratów udziela Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

Studium Języków Obcych ma grupę 9 przeszkolonych Liderów Dostępności. Osoby te współpracują z Działem Dostępności i Wsparcia oraz innymi Liderami Dostępności z różnych wydziałów PWr. Na co dzień osoby te i służą pomocą oraz radą studentom i prowadzącym.
Wśród nich jest mgr Dorota Pytel, mgr Małgorzata Tomala, mgr Anna Tyszkiewicz, dr Agnieszka Licznerska, mgr Natalia Ziobrowska i mgr Magdalena Hołowko, mgr Ewa Bogusz= Broy, mgr Katarzyna Drozd- Piotrowska i mgr urszula Romańczuk.

Kontakt: tel. 71 320 43 20
e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl oraz:

Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami
dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni
bud. C-13, pok. 1.07
tel. kom. 669660688
e-mail: katarzyna.jach@pwr.edu.pl

Studenci z dysleksją również mogą liczyć na wsparcie pracowników SJO i Pełnomocnika Dyrektora SJO ds. osób ze szczególnymi potrzebami. Zachęcamy, by każdy student zmagający się z tą trudnością poinformował prowadzących zajęcia na początku kursu. W ten sposób lektorzy będą mogli dostosować wymagania do indywidualnych możliwości studenta.

Dodatkowo, SJO zachęca studentów do udziału w kursach certyfikowanych oraz autorskich kursach dokształcających (kursy.doksztalcajace@pwr.edu.pl).

Lektorzy studium Języków Obcych biorą udział w projekcie Tutoring, a także prowadzą kawiarenkę językową z darmowymi konwersacjami.

img-20230207-wa00011.jpg

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję