Studium Języków Obcych

Zasady zaliczania lektoratów

Zasady zaliczania lektoratów na studiach stacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich

Zasady zaliczania lektoratów obowiązują niezależnie od formy prowadzenia zajęć dydaktycznych. Te same zasady mają zastosowanie przy prowadzeniu zajęć dydaktycznych w formie tradycyjnej (stacjonarnej), zdalnej lub mieszanej.

  1. Student zapisany na lektorat jest zobowiązany do zaliczenia lektoratu zgodnie z warunkami przedstawionymi w Karcie Przedmiotu oraz w dokumencie Weryfikacja oraz ocenianie osiągniętych efektów uczenia się.
  2. Szczegółowe wymagania indywidualne i ujednolicone zasady dotyczące zaliczenia konkretnego lektoratu, zadania podlegające ocenie oraz kryteria oceny podaje prowadzący na pierwszych zajęciach i udostępnia je studentom w formie pisemnej.
  3. Szczegółowe warunki zaliczenia lektoratów tematycznych określa prowadzący.
  4. Na lektoratach realizowanych spoza planu studiów obowiązują takie same warunki zaliczenia jak na obowiązkowych lektoratach.
  5. Każde zadanie podlegające ocenie należy wykonać w wyznaczonym terminie. Drugi termin zaliczania którejkolwiek części składowej oceny na danym lektoracie jest wyznaczany przez prowadzącego jedynie w przypadku usprawiedliwionej nieobecności studenta w pierwszym wyznaczonym terminie.
  6. Zaliczenie lektoratu kończy się wystawieniem oceny końcowej na podstawie wyników weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się przeprowadzonych w trakcie realizacji zajęć.
  7. Student jest zobowiązany do zaliczenia lektoratu realizowanego w danym cyklu dydaktycznym w okresie do dnia rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej tego semestru (cyklu dydaktycznego).
  8. Prowadzący zajęcia w porozumieniu ze studentami i za zgodą dziekana może ustalić dodatkowy termin zaliczania lektoratu w okresie do końca sesji egzaminacyjnej tego semestru (cyklu dydaktycznego).
  9. Obowiązuje procentowy system zaliczania. Minimalny próg zaliczenia każdego lektoratu wynosi 55%.
  10. Student uzyskuje na koniec semestru ocenę niedostateczną w przypadku:
    1. nieuzyskania progu zaliczenia 55%,
    2. nieprzestrzegania szczegółowych warunków zaliczenia określonych przez prowadzącego,
    3. nieuczestniczenia w zajęciach bez wypisu administracyjnego,
    4. w przypadku stwierdzenia niesamodzielności pracy studenta w trakcie weryfikacji efektów uczenia się (w takim przypadku prowadzący zajęcia może skierować sprawę, za pośrednictwem dyrektora studium, do komisji dyscyplinarnej ds. studentów).
    i tym samym traci określoną liczbę godzin ze swojego limitu godzin
  11. Ocenę „celujący” (5,5) otrzymuje student, który podczas weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się wykazał się wiedzą lub umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza zakres przewidziany w programie nauczania i spełnił szczegółowe warunki zaliczenia przedmiotu określone przez prowadzącego.
  12. Prowadzący zajęcia udostępnia studentom wyniki weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się niezwłocznie po dokonaniu ich oceny i umożliwia studentowi, na jego wniosek, wgląd do jego ocenianych prac.
  13. Prowadzący jest zobowiązany do wystawienia i wpisania ocen końcowych z lektoratu w systemie teleinformatycznym, w terminie nie późniejszym niż 3 dni robocze od ostatniego terminu weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się, jednak nie później niż w pierwszym dniu roboczym po zakończeniu sesji egzaminacyjnej.
  14. Po wystawieniu oceny w systemie teleinformatycznym student może, w terminie dwóch dni roboczych od jej wystawienia, zgłosić reklamację do prowadzącego za pośrednictwem uczelnianej poczty elektronicznej. Prowadzący w terminie dwóch dni roboczych od zgłoszenia reklamacji dokonuje ewentualnej korekty oceny.
  15. Aby uzyskać zaliczenie lektoratu bez uczestnictwa w zajęciach, student musi spełnić jeden z warunków opisanych w dokumencie Zasady uznawalności ocen i efektów uczenia się z języka obcego w SJO PWr* . W tym przypadku ocenę wystawia kierownik właściwego Zespołu językowego.
  16. Jeżeli student wykorzysta swój limit godzinowy, a nie uzyska zaliczenia z lektoratu na wymaganym poziomie, musi wykupić kurs powtórkowy na warunkach określonych w obowiązującym Zarządzeniu Rektora. Dotyczy to również kursów realizowanych poza programem studiów.
  17. Sprawy sporne dotyczące realizacji i zaliczenia lektoratów rozpatruje zastępca dyrektora ds. kształcenia stacjonarnego i rozwoju kadry.
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję