Niemiecko – polska letnia szkoła językowa – projekt tandemowy. Lipiec 2016

W dniach 18.- 22.07.2016 odbył się czwarty projekt tandemowy uczelni Hochschule Hannover i Politechniki Wrocławskiej. Z grupą polskich studentów zawitaliśmy ponownie do gościnnego Hanoweru, aby wzmacniać nasze umiejętności językowe i zdobywać nowe kompetencje interkulturowe.

W projekcie wzięło udział 16 studentów niemieckich oraz 16 studentów polskich.

Program wymiany

Program wymiany obejmował intensywny kurs języka polskiego dla studentów niemieckich, intensywny kurs języka niemieckiego dla studentów polskich i realizację projektu tandemowego. W ramach zajęć tandemowych studenci redagowali dalszą część gazetki WROHAN oraz pracowali nad drugim odcinkiem dwujęzycznej audycji Hörspiel pt: „Ironie des Schicksals”.  Studenci uczestniczyli w programie dodatkowym min: zwiedzali miasto, redakcję lokalnego radia Leineherz , koncern mediowy Madsackverlag.

Organizatorzy zapewnili nam wiele niezapomnianych rozrywek i zabaw integracyjnych.       Opiekę nad grupą niemiecką sprawowały Anne Zadikian, Katia Eggers oraz Anke Magens,     a za realizację programu po stronie polskiej i prowadzenie zajęć odpowiedzialne były Anna Kania i Dagmara Szałęga.

Podziękowanie

Pragniemy wyrazić specjalne podziękowania Ministerstwu Nauki i Kultury Landu Dolna Saksonia za dofinansowanie projektu w ramach środków ze współpracy regionów partnerskich.

Serdecznie dziękujemy za bardzo dobrą, wieloletnią współpracę i organizację całego projektu dyrekcji centrum językowego ZLB – Language Center  Hochschule Hannover – Pani Christinie Ahrberg oraz wszystkim współpracownikom, którzy przyczynili się do realizacji letnich szkół językowych z programem tandemowym.

Sprawozdanie przygotowała Anna Kania