Mural

We współpracy z Wydziałem Architektury PWr powstanie na parterze budynku H4 okolicznościowy MURAL z okazji 70-lecia SJO. Od początku semestru letniego 2021/2022 nad projektem pracują studenci w grupie ćwiczeniowej Laboratorium Mural pod kierunkiem prof. Karoliny Jaklewicz. Najciekawszy projekt zostanie wybrany przez Jury w składzie: Dyrekcja SJO, prof. K. Jaklewicz, dr J. Łątka oraz przedstawiciel Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów Pan A. Poniewierka. Wybrany projekt wykonają również studenci z grupy ćwiczeniowej prowadzonej przez prof. K. Jaklewicz.

Wybór projektu muralu

8 kwietnia 2022 w pracowni Wydziału Architektury PWr, zostały zaprezentowane projekty murali wykonane przez studentki grupy ćwiczeniowej prowadzonej przez prof. K. Jaklewicz. Autorki z pasją opowiadały o swoich pracach, o inspiracjach i tematyce. Zaprezentowano 23 oryginalne i bardzo kreatywne pomysły. Jury postanowiło spotkać się ponownie, ponieważ wybór zwycięskiego projektu przy tak wysokim i wyrównanym poziomie wszystkich prac, okazał się być wyjątkowo trudny.

12 kwietnia 2022 w SJO został zorganizowany pokaz projektów w budynku H4 – wyświetlenia na ścianie docelowej realizacji.  Biorąc pod uwagę temat, oryginalność, kompozycję, uwarunkowania otoczenia i formę, dokonaliśmy ostatecznego wyboru projektu muralu. Autorką wybranego projektu jest studentka Wydziału Architektury PWr Iga Domowicz. Wszystkim studentkom dziękujemy za wspaniałe propozycje. Wykonanie projektu zaplanowane jest na maj 2022. Nazwisko autorki i  nazwiska zespołu, który wspólnie wykona projekt, zostaną umieszczone na specjalnej tabliczce informacyjnej przy muralu, na stronie Studium Języków Obcych i w mediach PWr.