XXIV DFN (2021)

Sprawozdanie z XXIV DFN przeprowadzonego w Studium Języków Obcych PWr.

W dniach 21-22. września 2021 roku odbyła się XXIV edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, podczas której przeprowadzono 8 imprez w formule online. Łącznie na tegoroczną edycję przygotowano 15 wykładów, warsztatów i konkursów o różnorodnej tematyce oraz poziomie językowym. Zapisy na zgłoszone warsztaty rozpoczęły się od 06.09 i trwały do 18.09. W przygotowaniu wykładów, warsztatów, konkursów, quizów, prezentacji udział wzięli lektorzy, wykładowcy oraz starsi wykładowcy z trzech zespołów językowych SJO: Zespół Języka Angielskiego (4 warsztaty), Zespół Języków Romańskich i Słowiańskich (10 warsztatów) oraz Ośrodek  Języka Polskiego i Angielskiego dla Cudzoziemców (1 warsztat).   7 warsztatów z tegorocznej oferty nie odbyło się ze względu na odwołanie uczestnictwa w ostatnich chwili, bądź brak zgłoszeń.  Poziom większości przeprowadzonych warsztatów - według europejskiego systemu opisu kształcenia był na poziomie B1/B2. Mimo ograniczeń technicznych, warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Formuła online, którą zastosowano ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, miała taką zaletę, że w warsztatach mogło uczestniczyć synchronicznie kilka szkół i klas. Łącznie w imprezach  XXIV DFNu uczestniczyło 379 uczniów i  16 nauczycieli ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych Wrocławia i województwa dolnośląskiego, a także pracownicy i zainteresowani studenci PWr.

Składam podziękowania wykładowcom, którzy przeprowadzili warsztaty w formule zdalnej oraz tym, którzy zgłosili i przygotowali warsztaty do oferty SJO. Zaangażowani wykładowcy to: dr Monika Szela, Joanna Leszkiewicz, Magdalena Pracławska, Magdalena Zalewska, Zofia Paroń, Łukasz Trzyna, Katarzyna Martynowicz, dr Toyotaka Ota, Magdalena Kondro oraz Justyna Dylewska.

Sprawozdanie sporządziła Koordynator DFN w SJO Anna Kania – Zastępca Dyrektora SJO ds. Organizacji.