Letnia Szkoła Języka Polskiego dla słuchaczy z Ukrainy

Organizowana jest od 2013 roku przez SJPC oraz Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej (a od roku 2017/2018 przez Dział Spraw Międzynarodowych). Proponuje się kursy letnie z języka polskiego dla słuchaczy z Ukrainy prowadzone przez pracowników SJPC: miesięczny (100 godzin – poziom A2 – B2) oraz dwumiesięczny (200 godzin – poziom A1 – B2). Co roku przyjeżdża około 50 osób. Poza językiem polskim (pięć razy w tygodniu po 5 godzin) program Szkoły obejmuje 10 godzin wycieczek po Wrocławiu (Panorama Racławicka, Ogród Botaniczny, Hydropolis, ZOO itp). W celu integracji organizowana jest jednodniowa wycieczka w góry (Karkonosze, Góry Stołowe). Kurs kończy się egzaminem certyfikatowym ACERT na poziomie B2. Prawie 100% słuchaczy wybiera studia na  Politechnice Wrocławskiej.

Koordynator: Joanna Kozieja-Ruta.