Opis projektu

Studium Języków Obcych uczestniczy w projekcie „Podnoszenie kompetencji studentów Wydziału Chemicznego w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Specjalista ds. Realizacji Projektu: Anna Dudziak (Dział Zarządzania Projektami)

Kierownik Projektu: Magdalena Furmanek (Wydział Chemiczny)

Koordynator kursów językowych: Adriana Wojcieszyn (Studium  Języków Obcych)

Uczestnicy projektu: studenci ostatniego roku studiów I stopnia oraz pierwszego roku studiów II stopnia Wydziału Chemicznego PWr

Cel projektu: przygotowanie językowe studentów do komunikacji w miejscu pracy i funkcjonowania w środowisku akademickim związanym z branżą chemiczną, odbywające się poprzez:

• kształcenie i rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dla potrzeb zawodowych w obszarze nauk technicznych,
  • doskonalenie sprawności językowych obejmujących język specjalistyczny,
  • doskonalenie umiejętności językowych zdobytych na wcześniejszych etapach nauki,
  • doskonalenie umiejętności językowych niezbędnych w różnych sytuacjach życia akademickiego,
  • kształtowanie umiejętności posługiwania się odpowiednim rejestrem językowym dostosowanym do różnych sytuacji językowych typowych dla środowiska akademickiego
  • rozwijanie umiejętności swobodnego wypowiadania się w różnych sytuacjach życia akademickiego.

Czas trwania projektu: 2016-2019

Prowadzący: lektorzy języka angielskiego SJO PWr

Miejsce zajęć: Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej

Sposób kwalifikacji: zapisy i test językowy

Zakres działań projektowych: realizacja następujących rodzajów kursów językowych:

1. Kurs z języka angielskiego technicznego na poziomie B2 przygotowujący uczestników do egzaminu Mondiale (52 godziny)
  2. Konwersacyjny kurs z języka angielskiego specjalistycznego w środowisku pracy na poziomie B1/B2 (24 godziny)
  3. Konwersacyjny kurs z języka angielskiego specjalistycznego o charakterze akademickim na poziomie C1(12 godzin)

Ukończenie kursu: świadectwo ukończenia kursu lub certyfikat Mondiale.