XVIII Olimpiada Języka Angielskiego

XVIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO UCZELNI TECHNICZNYCH – wielki sukces Politechniki Wrocławskiej

W dniu 22 kwietnia 2017 zakończyła się XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Uczelni Technicznych organizowana, jak co roku, przez Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej.

Pierwszy etap Olimpiady odbył się  02 grudnia 2016. Ze względu na rekordową ilość chętnych studentów – 95 osób - przeprowadzenie Olimpiady  koordynowały aż cztery osoby z zespołu języka angielskiego panie: mgr Jolanta Dudzińska, mgr Kinga Piotrowska, mgr Agata Wardyńska oraz mgr Anna Grygorowicz. Do pierwszego etapu Olimpiady podeszło rekordowa liczba 75 studentów naszej Politechniki. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 35 studentów z Politechniki Wrocławskiej.

Zgodnie z zaleceniami organizatora Olimpiady, prace studentów musiały być sprawdzone przez 2 osoby. Prace naszych studentów sprawdzały tandemy:

Beata Czachorowska i Joanna Leszkiewicz Walentyna Krawczenko i Janusz Derechowski Joanna Wasilewska i Piotr Palenica Beata Jaśkowska – Derechowska i Agata Wardyńska

Naszych studentów do drugiego etapu przygotowywały na warsztatach zorganizowanych na terenie Studium: mgr Renata Kasprzak, mgr Joanna Leszkiewicz, mgr Joanna Wasilewska, mgr Paulina Rogulska, mgr Beata Jaśkowska – Derechowska oraz mgr Michael Fyall.

II etap Olimpiady odbył się 21 kwietnia 2017 w Poznaniu. Podeszło do niego 92 studentów z całej Polski, w tym 12 z Politechniki Wrocławskiej. Do finału, który odbył się 22 kwietnia 2017 zakwalifikowało się 3 studentów Politechniki Wrocławskiej: panowie Sławomir Kulozik i Julian Jurec z wydziału Informatyki i Zarządzania oraz pan Filip Mykieta z Wydziału Matematyki. W ramach finału studenci przygotowali 10-minutowe, multimedialne prezentacje stanowiące uzupełnienie do cytatu Ralph Waldo Emerson:

“Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail.”

Finalistą tegorocznej edycji Olimpiady został, deklasując pozostałych rywali, nasz student pan Sławomir Kulozik zdobywając za swoją prezentację 378 punktów na 390 maksymalnych.

Czwarte miejsce zdobył pan Julian Jurec a siódme pan Filip Mykieta.

Jury, składające się z 13 przedstawicieli uczelni technicznych z całej Polski, oceniało 10  finalistów pod wieloma aspektami (organizacja prezentacji, jej zawartość, język i gramatyka, mowa ciała, intonacja i wymowa). Politechnikę Wrocławską reprezentowała mgr Joanna Morawska.