Niemiecko – polska letnia szkoła językowa – projekt tandemowy. Lipiec 2014

W dniach 14.-19.07.2014 odbył się drugi projekt tandemowy uczelni Hochschule Hannover    i Politechniki Wrocławskiej.

W projekcie wzięło udział 16 studentów niemieckich oraz 16 studentów polskich.

Tym razem polscy studenci spędzili tydzień w Niemczech, w Hanowerze, gdzie uczestniczyli w kursach językowych i programie dodatkowym, przygotowanym przez naszych niemieckich partnerów.

Program wymiany

Oprócz tradycyjnych zajęć językowych w formie kursów intensywnych, prowadzonych przez native speakerów, zaplanowaliśmy program zajęć tandemowych w parach polsko-niemieckich.

W ramach projektów tandemowych przygotowywaliśmy artykuły do polsko-niemieckiej gazetki WROHAN (Wrocław+Hanower) i realizowaliśmy dwujęzyczną audycję Hörspiel „Ironie des Schicksals”. Audycja powstała pod profesjonalną opieką dziennikarza radiowego radia NDR Jaaka Baila. Opiekunem redakcji gazety była Katia Eggers.

Grupa studentów polskich i niemieckich miała okazję zwiedzić miasto, zobaczyć studia nagraniowe radia NDR oraz zwiedzić koncern mediowy Madsackverlag.

Grupą polskich studentów opiekowały się i prowadziły zajęcia językowe Grażyna Balkowska i Anna Kania, koordynatorem projektu ze strony niemieckiej była Anne Zadikian.

Podziękowanie

Pragniemy wyrazić specjalne podziękowanie za współfinansowanie projektu instytucji wspierającej współpracę młodzieży polskiej i niemieckiej – Deutsch  - polnisches Jugendwerk.

Sprawozdanie przygotowała Anna Kania