Szkoła letnia "3E+ = Energy + Electronics + Electricity + Environmental Engineering"

Szkoła letnia „3E+ = Energy + Electronics + Electricity + Environmental Engineering”

Realizowana  od 2013 roku przez Dział Współpracy Międzynarodowej i trzy wydziały (Elektroniki, Elektryczny i Mechaniczno-Energetyczny). Kurs trwa jeden miesiąc w lipcu. Głównym zadaniem szkoły letniej 3E jest wymiana doświadczeń na polu nowych technologii używanych w energetyce, elektronice, automatyzacji oraz technologii informatycznej. Wydziały prowadzą zajęcia dydaktyczne (laboratoria i projekty) w sześcioosobowych grupach pod opieką pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej. Początkowo uczestnikami Szkoły byli doktoranci z Rosji i Ukrainy, od zeszłego roku są to również studenci z Australii, Chin, Nowej Zelandii, Indii i Arabii Saudyjskiej. Początkowo w każdej grupie przeprowadzono po 18 godzin zajęć z języka polskiego i z Historii i Kultury Polski. W roku 2018/2019 - 12 godzin.

Częścią projektu są również zajęcia z języka polskiego oraz z historii i kultury Polski w języku angielskim. Nauka języka jest wspomagana jednodniowymi wycieczkami po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

Koordynator: Joanna Kozieja-Ruta.