XVII Olimpiada Języka Angielskiego

W dniu 23 kwietnia 2016 zakończyła się XVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Uczelni Technicznych organizowana, jak co roku, przez Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej.

II etap Olimpiady odbył się 22 kwietnia 2016 w Poznaniu. Podeszło do niego 99 studentów z całej Polski, w tym 9 z Politechniki Wrocławskiej. Do finału, który odbył się 23 kwietnia 2016 zakwalifikował się 1 student Politechniki Wrocławskiej, pan Bartosz Jabłoński z wydziału Informatyki i Zarządzania, który zajął 5 miejsce. W ramach finału studenci przygotowali 10-minutowe, multimedialne prezentacje stanowiące uzupełnienie do cytatu prof. Stephen Hawking:

„Science is not only a discipline of reason but also one of romance and passion.”

Jury, składające się z przedstawicieli uczelni technicznych z całej Polski, oceniało 10  finalistów pod wieloma aspektami (organizacja prezentacji, jej zawartość, język i gramatyka, mowa ciała, intonacja i wymowa). Politechnikę Wrocławską reprezentowała mgr Joanna Morawska.

Panu Jabłońskiemu serdecznie gratulujemy!