VIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

VIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych została zorganizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Pierwszy etap pisemny odbył się we wszystkich uczelniach, które zgłosiły uczestnictwo, w dniu 23.11.2012 o godz. 11:00. Etap ten obejmował zagadnienia z zakresu gramatyki, leksyki, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz elementy języka technicznego. Przeprowadzeniem tego etapu zajęły się mgr Anna Puła oraz mgr Joanna Grusiecka.

Drugi etap odbył się w Gliwicach na terenie Politechniki Śląskiej 17.05.2013 o godz. 11.00. Przystąpili do niego studenci, którzy pozytywnie przeszli pierwszy etap rywalizacji. Etap drugi składał się z części pisemnej, po której została wyłoniona grupa studentów rywalizujących dalej w części ustnej.

Z naszej uczelni do uczestnictwa w olimpiadzie zgłosiło się 11 osób. Do II etapu zakwalifikowały się 3 osoby: Klaudia Kozłowska, Maciej Kaczmarek oraz Krzysztof Kochanek.

W II etapie wzięło udział 18 studentów Wyższych Uczelni Technicznych z całej Polski. Politechnikę Wrocławską reprezentowały dwie osoby: Klaudia Kozłowska oraz Maciej Kaczmarek.

Maciej Kaczmarek zajął II miejsce i został laureatem Olimpiady.