XXV DFN (2022)

Sprawozdanie z XXV DFN przeprowadzonego w Studium Języków Obcych PWr.

W dniach 21-22. września 2022 roku odbyła się XXV edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, podczas której przeprowadzono łącznie 9 imprez, 8 stacjonarnie i 1 w trybie online. Łącznie na tegoroczną edycję przygotowano 15 wykładów, warsztatów i konkursów o różnorodnej tematyce oraz poziomie językowym. Zapisy na zgłoszone warsztaty rozpoczęły się od 08.09 i trwały do 16.09. W przygotowaniu wykładów, warsztatów, konkursów, quizów, prezentacji udział wzięli lektorzy, wykładowcy oraz starsi wykładowcy z trzech zespołów językowych SJO: Zespół Języka Angielskiego (6 warsztatów), Zespół Języków Romańskich i Słowiańskich (9 warsztatów) oraz Zespołu Języka Niemieckiego (2 warsztaty). 7 warsztatów z tegorocznej oferty nie odbyło się ze względu na brak zgłoszeń bądź odwołanie uczestnictwa w ostatnich chwili. W jednym przypadku powodem braku warsztatu była choroba wykładowcy SJO. Poziom większości przeprowadzonych warsztatów - według europejskiego systemu opisu kształcenia odpowiadał poziomowi B1/B2. Łącznie w imprezach XXIV DFNu uczestniczyło 157 uczniów wraz z nauczycielami ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych Wrocławia i województwa dolnośląskiego. Gościliśmy także dzieci objęte nauczaniem indywidualnym, studentów i pracowników PWr. Po warsztatach nauczyciele, którzy uczestniczyli w wydarzeniu, otrzymali przygotowane Zaświadczenia. Młodzież i opiekunowie byli bardzo zadowoleni z zajęć i dziękowali za możliwość uczestnictwa w imprezie. Wpłynęło także pisemne podziękowanie za warsztat.

Składam podziękowania wykładowcom, którzy przeprowadzili warsztaty oraz tym, którzy zgłosili i przygotowali warsztaty do oferty SJO. Zaangażowani wykładowcy to: Joanna Leszkiewicz, Magdalena Pracławska, Magdalena Zalewska, Justyna Dylewska, Łukasz Trzyna, dr Toyotaka Ota, Joanna Grusiecka, Marta Iżykowska-Staruch, Anna Kania, Agnieszka Mirowska, Walentyna Krawczenko, Zuzanna Wiszniowska oraz Kinga Piotrowska. Dziękuję za pomoc organizacyjną Dominice Rawie.

Sprawozdanie sporządziła Koordynator DFN w SJO Anna Kania – Zastępca Dyrektora SJO ds. Organizacji.