Kapsuła czasu

Kapsuła czasu zakopana!

16.05 odbyła się ceremonia zakopania Kapsuły czasu Studium Języków Obcych przygotowanej z okazji obchodów 70-lecia SJO. Zapraszamy do odwiedzin Alei Profesorów i obejrzenia tabliczki umieszczonej nad Kapsułą czasu oraz zasadzonego przez SJO drzewa. Wkrótce na tym miejscu pojawi się także pamiątkowa ławeczka.

Więcej o uroczystości można przeczytać tutaj, zdjęcia można obejrzeć poniżej lub w galerii.

kapsula_czasu_-_plakat.jpg

Konkurs dla studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej

Czy chcesz razem z nami tworzyć historię? Zostawić własny ślad dla przyszłych pokoleń?

Wyobraź sobie, że możesz zachować obraz współczesnego świata w Kapsule czasu. Co w niej umieścisz? Dlaczego?

Weź udział w konkursie Studium Języków Obcych na zawartość Kapsuły najlepiej oddającą współczesne czasy. Wybierz jeden przedmiot (rozmiar maksymalny: 20x20x10cm), który powinien znaleźć się w Kapsule. Zrób zdjęcie tego przedmiotu i uzasadnij pisemnie, dlaczego właśnie on świetnie odzwierciedla ten moment w historii.

Zamieść w formularzu swoje zgłoszenie konkursowe - zdjęcie przedmiotu (maksymalny rozmiar pliku 10MB) oraz uzasadnienie (liczba słów 50-100) do 06.03.2022.

Jury konkursu wyłoni 10 zwycięzców, którzy umieszczą wybrane przez siebie rzeczywiste przedmioty w Kapsule czasu, która zostanie zakopana podczas uroczystości obchodów 70-lecia SJO wiosną 2022 roku.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Rozstrzygnięcie konkursu Kapsuła czasu

zorganizowanego przez Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej

W dniu 16.03.2022 Jury w składzie:

• Prorektor ds kształcenia prof. Agnieszka Bieńkowska,
  • Przedstawiciel SJO mgr Paulina Rogulska,
  • Przedstawiciel doktorantów mgr inż. Wojciech Żuławiński,
  • Przedstawiciel studentów Adam Pawleta oraz
  • Dyrektor SJO mgr Iwona Frankiewicz

rozstrzygnęło konkurs Kapsuła czasu i wybrało spośród zgłoszeń 10 przedmiotów, które zostaną zakopane w specjalnej kapsule podczas ceremonii związanej z obchodami 70-lecia Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej.

Zwycięskie zgłoszenia to, w kolejności od największej liczby punktów:

1.    Maseczka FFP2 - symbol pandemii i izolacji (43 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Magdalena Hołowko

2.    Smartfon (29 pkt) - symbol uzależnienia od ciągłego dostępu do informacji.

Zgłoszenie konkursowe: Marta Hamryszak-Sierpowska

3.    Krasnal - symbol Wrocławia (25 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Magdalena Hołowko

4.    Spodnie dresowe - symbol stroju stosowanego przez wielu do pracy zdalnej (22 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Joanna Morawska

5.    Klucz - jako godny zapamiętania przedmiot wychodzący z użycia (19 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Hoang Hoai

6.    Gazeta Wyborcza z dnia 25.02.2022 - pierwsze komentarze i doniesienia z wojny (18 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Dorota Pytel

7.    Mapa świata - obraz stanu granic w marcu 2022 (17 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Artun Tonguç

8.    Plastikowa torba/reklamówka - symbol dobrobytu połowy świata, a jednocześnie ubóstwa drugiej połowy (14 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Alp Emre Elmas

9.    Ziarenka roślin z instrukcją do zasadzenia - przyszłe pokolenia będą mogły odtworzyć współczesne rośliny (13 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Redzhep Vatansever

10.  Papier i długopis - przedmioty służące ludzkości do spisywania ważnych informacji, wychodzące z użycia (11 pkt).

Zgłoszenie konkursowe: Yasin Serinyel

Zwycięzców prosimy o zgłoszenie się po odbiór nagród do Sekretariatu SJO (Budynek H4 pokój 103) w dniach 21.03.2022 - 01.04.2022. Przy odbiorze nagrody prosimy o przekazanie zwycięskiego przedmiotu do umieszczenia w Kapsule.