Logowanie

 

Studium Języków Obcych

Regulamin

Regulamin egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego przeprowadzanych w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej

 I. Uwagi wstępne

  1. Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej (zwane dalej: SJO PWr) organizuje państwowe egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego (zwane dalej: egzaminami) na podstawie uprawnień nadawanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
  2. Egzaminy koordynowane są przez Państwową Komisję ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego (zwaną dalej: Komisją).
  3. Egzaminy są przeprowadzane w terminach określonych w harmonogramie sesji egzaminacyjnej, ustalanej przez Komisję, na podstawie zestawów egzaminacyjnych dostarczanych przez ww. Komisję. Terminy sesji egzaminacyjnych odbywających się w danym roku kalendarzowym podawane są na stronie www.certyfikatpolski.pl.
  4. Do egzaminu mogą przystąpić wszyscy cudzoziemcy i obywatele polscy na stałe zamieszkali za granicą, zainteresowani udokumentowaniem stopnia swojej biegłości w języku polskim.
  5. Do egzaminu w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych mogą przystąpić osoby, które w dniu egzaminu mają ukończone 18 lat.

II. Rejestracja na egzamin

  1. Warunkiem przyjęcia na egzamin jest wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://sjo.pwr.edu.pl/oferta-dodatkowa/egzaminy-certyfikatowe/egzamin-panstwowy-z-jezyka-polskiego-jako-obcego[a] oraz dokonanie opłaty egzaminacyjnej za wybrany poziom w wyznaczonym terminie. Cennik znajduje się na stronie Studium Języków Obcych PWr. Koszty przelewu w całości pokrywa wpłacający – opcja UOR.
  2. Liczba miejsc na egzamin jest ograniczona.
  3. Formularz rejestracyjny jest aktywny do wyczerpania miejsc.
  4. Kandydaci ponoszą pełną odpowiedzialność za prawdziwość i poprawność danych podanych w formularzu. Dane te są podstawą do wystawienia certyfikatu po zdanym egzaminie.
  5. Po zarejestrowaniu się na egzamin w SJO PWr i dokonaniu wpłaty nie ma możliwości zmiany miejsca egzaminu na inny ośrodek ani zmiany poziomu egzaminu.
  6. Chęć otrzymania faktury VAT należy zgłosić drogą mailową (zaraz po dokonaniu przelewu) oraz przesłać potwierdzenie dokonania opłaty za egzamin na adres: certyfikatpolski@pwr.edu.pl

III. Kandydaci o specjalnych potrzebach

  1. Kandydaci wymagający dostosowania warunków i formy przeprowadzenia egzaminu do swoich specjalnych potrzeb zdrowotnych, mają obowiązek zgłoszenia ich przy rejestracji oraz przedłożenia skanów odpowiednich zaświadczeń lekarskich, zgodnie z informacjami podanymi na stronie: http://certyfikatpolski.pl/o-egzaminie/kandydaci-o-specjalnych-potrzebach/
  2. Ośrodek zastrzega sobie prawo do niezorganizowania egzaminu dla kandydatów o specjalnych potrzebach w danej sesji egzaminacyjnej.

IV. Odwołanie egzaminu

  1. Egzaminy są organizowane w danej sesji egzaminacyjnej pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 20 kandydatów. Jeśli kandydatów jest mniej, ostateczną decyzję o przeprowadzeniu egzaminu podejmuje dyrektor SJO PWr.
  2. W przypadku odwołania egzaminu przez SJO PWr kandydaci otrzymują zwrot wpłaconej kwoty na wskazane konto.

V. Rezygnacja z egzaminu

  1. Aby zrezygnować z egzaminu, należy wysłać mail na adres certyfikatpolski@pwr.edu.pl z informacją o chęci rezygnacji z egzaminu o tytule “Rezygnacja z egzaminu”.
  2. Opłata za egzamin jest zwracana w następujących przypadkach:

a) zgłoszenie rezygnacji nastąpiło co najmniej 33 dni przed rozpoczęciem egzaminu – SJO PWr  zwraca 100% opłaty za egzamin;
b) zgłoszenie rezygnacji nastąpiło w terminie 21-32 dni przed rozpoczęciem egzaminu – SJO PWr zwraca 60% opłaty za egzamin.

3. SJO PWr nie zwraca wpłaconej kwoty za egzamin w przypadku zgłoszenia tego faktu w terminie krótszym niż 21 dni przed rozpoczęciem egzaminu.

4. Czas oczekiwania na zwrot wynosi od 3 do 5 tygodni.

VI. Wyniki egzaminu i wydanie certyfikatu

  1. SJO PWr informuje zdających drogą mailową o wynikach egzaminu. Procedura sprawdzania i przekazywania wyników może potrwać do 10 tygodni po egzaminie. 
  2. Certyfikaty wydawane są po zaksięgowaniu opłaty za certyfikat w  terminie do 30 dni od dnia otrzymania protokołu egzaminu z ostatecznymi wynikami. 
  3. Zdający mają prawo wglądu do kopii swojej pracy egzaminacyjnej (w siedzibie SJO PWr w umówionym terminie) po złożeniu wniosku do SJO PWr w terminie 21 dni od daty wysłania informacji o wynikach egzaminu. 
  4. Zdający, który nie zgadza się z przyznaną punktacją, ma prawo do złożenia wniosku o ponowne sprawdzenie części pisemnej egzaminu. Wniosek powinien zostać złożony pisemnie do PKdsPZJPjO w terminie 21 dni od dnia otrzymania informacji o wyniku egzaminu. Szczegółowy tryb rozpatrywania wniosków o ponowne sprawdzenie części pisemnej egzaminu dostępny jest na stronie http://certyfikatpolski.pl/o-egzaminie/procedury/

VII. Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu znajdują się na stronie internetowej https://certyfikatpolski.pl/.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję