Polsko - niemiecki Tandem 2018 PWr i Kommunale Hochschule in Niedersachsen

Polsko – niemiecki projekt tandemowy 2018

W dniach 24. i 25.04. 2018 Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej było organizatorem i gospodarzem międzynarodowego projektu we współpracy z Wyższą szkołą administracji - Kommunale Hochschule für Verwaltung in Niedersachsen.

Grupa studentów PWr, którzy uczęszczają w tym semestrze na kurs języka niemieckiego na poziomach B2.1, B2.2 oraz C1.2, współpracowała ze studentami z Niemiec, realizując program przygotowany przez mgr Annę Kanię i mgr Christofa Wenzla. Studenci pracowali w małych grupach, co pozwalało na swobodną komunikację i szybkie przełamanie bariery językowej. Zajęcia dla całej grupy były przeprowadzane na Campusie PWr.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły wszystkim gra miejska (Stadtrallye), prezentacje studentów w czasie zwiedzania miasta i wspólna wizyta we wrocławskiej placówce  konsulatu Niemiec. Spotkanie i ciekawa dyskusja z pracownikami konsulatu pokazały nam w nowym świetle pracę korpusu dyplomatycznego i administracyjnego.

W tegorocznym projekcie wzięło udział 28 studentów z obydwu uczelni.

Mamy nadzieję, że zadowolenie uczestników i organizatorów zaowocuje dalszą współpracą i spotkaniami w przyszłym roku.

Projekt przygotowała i przeprowadziła mgr Anna Kania.