Podstawowe informacje o lektoratach oraz kursach języka angielskiego

Witamy w zakładce informacyjnej Zespołu Języka Angielskiego!

Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje dotyczące lektoratów oraz kursów języka angielskiego w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej.

Język angielski w SJO nauczany jest w grupach 18-osobowych głównie na poziomach B2-C1. Poziom B2 oraz C1 realizowany jest w toku dwusemestralnym (odpowiednio B2.1 i B2.2 oraz C1.1 i C1.2, czyli 2 razy po 60 godzin) dla studentów studiów pierwszego stopnia. Na studiach magisterskich studenci w zależności od wybranej ścieżki edukacyjnej uczestniczą w 15-godzinnych lektoratach języka angielskiego na poziomach B2+ lub C1+. Wszyscy studenci przed zapisaniem się na lektorat powinni sprawdzić swój poziom języka rozwiązując test poziomujący.

Udzielamy wsparcia studentom z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Uwzględniamy posiadane opinie potwierdzające dysleksję, również z wcześniejszych etapów edukacji (szkoła podstawowa oraz średnia). Więcej informacji na ten temat udziela w SJO Pełnomocnik Dyrektora ds. Osób ze Szczególnymi Potrzebami (magdalena.holowko@pwr.edu.pl) , lub znajduje się w zakładce  Dla osób o szczególnych potrzebach.

W ramach dodatkowej oferty Studium Języków Obcych zapraszamy do udziału w kursach certyfikatowych oraz autorskich kursach dokształcających prowadzonych przez naszych wykładowców.