Artykuł - podsumowanie

Top Skills, czyli umiejętności miękkie i język angielski

Akademia Językowa Santander Top Skills PWr SJO to cykl wykładów online w języku angielskim, który zgromadził ponad 300 uczestników z całej Polski. Wydarzenie odbyło się na przełomie marca i kwietnia tego roku. Co zadecydowało o jego sukcesie? Sugerując się kompetencjami przyszłości, najbardziej poszukiwanymi obecnie na rynku pracy, we współpracy z Santander Universidades zaproponowaliśmy studentom i absolwentom szkolenia z umiejętności miękkich w języku angielskim.

fot_tp.jpg

W ramach Akademii odbyło się 5 wykładów, prowadzonych przez praktyków ze Studium Języków Obcych PWr, Biura Karier PWr oraz Santander Bank Polska. Obszar tematyczny wykładów stanowiły umiejętności miękkie, ale też rekrutacja oraz nowe technologie w bankowości:

• The soft skills that you need to stand out in today’s job market
    – Agata Wardyńska, wykładowca języka angielskiego w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej;
  • Tips for Improving Your Negotiation Skills
    – Aleksandra Wajs i Jakub Lupa, specjaliści ds. analiz finansowych w Departamencie Rynków Kapitałowych w Santander Bank Polska;
  • Soft skills of the future in the on-line world
    Monika Zieniuk, trener w Zespole Trenerów w Santander Bank Polska;
  • To include or not to include? Resume Writing Webinar by Career Services of WUST
    - Katarzyna Sławińska-Oleszek, kierownik Biura Karier na Politechnice Wrocławskiej;
  • Implementation of digital tool based on the cloud computing – case study Salesforce in Santander Bank Polska
    - Łukasz Geldner, Tribe Leader Corporate Transactional Banking w Santander Bank Polska.

„Projekt Akademia Językowa Santander Top Skills PWr SJO został bardzo wysoko oceniony przez studentów m.in. dlatego, że odpowiadając na autentyczne potrzeby, zaproponowaliśmy nowatorskie podejście do tematu. Webinary były prowadzone przez prelegentów, którzy w sposób praktyczny  prezentowali umiejętność budowania kompetencji zawodowych w oparciu o wiedzę, doświadczenia i swobodną komunikację w języku obcym. Prowadzący pokazywali rzeczywiste sytuacje i problemy, które pojawiają się w ich codziennej pracy, a także takie, z którymi studenci zmierzą się na początku swojej kariery zawodowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Santander Bank Polska i z możliwości zorganizowania tego wydarzenia na Politechnice Wrocławskiej. Mimo że obecna rzeczywistość ogranicza nas w wielu aspektach, stwarza nam też nieograniczone, na skalę globalną, możliwości wsparcia studentów w rozwoju osobistym i zawodowym. Dobry pomysł, przygotowanie merytoryczne i organizacyjne zapewniły wydarzeniu ogromny sukces” – mówi Anna Kania, Zastępca Dyrektora ds. Organizacji w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej.

Zainteresowanie studentów i absolwentów polskich uczelni wyższych Akademią było przyjemnym zaskoczeniem i pomogło zbadać zapotrzebowanie na tego typu szkolenia w środowisku akademickim. Wysoka frekwencja podczas webinarów, świadczy o tym, że pomimo pandemii i utrudnionych warunków, młodzi ludzie nadal chcą się rozwijać.

„Sytuacja związana z pandemią zmieniła naszą rzeczywistość i wymusiła przeniesienie interakcji międzyludzkich do sfery online. Dotyczy to również wsparcia, które zapewnia studentom Santander Universidades. Dzięki takim wydarzeniom jak Akademia Językowa Santander Top Skills PWr SJO upewniliśmy się, że umiejętności miękkie oraz kompetencje językowe nadal są w sferze zainteresowań młodych ludzi i warto się na nich skupić. Chcemy pomóc studentom i absolwentom, aby na rynek pracy weszli wyposażeni w kompetencje przyszłości, które w realny sposób przyczynią się do wsparcia ich ścieżki kariery” – mówi Monika Bejma-Giglewicz, menadżer placówki relacyjnej Santander Universidades w Politechnice Wrocławskiej.

Wszystkim uczestnikom oraz prelegentom Akademii serdecznie dziękujemy i gratulujemy.