Rok akademicki 2021/2022

Projekt „Mistrzowie Dydaktyki” jest projektem pozakonkursowym o charakterze wdrożeniowym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z ramienia Studium w projektach jako Tutorzy uczestniczą:

Agnieszka Florczyk

Agnieszka Licznerska

Alicja Mazurkiewicz

Joanna Morawska

Elżbieta Szczawińska

Anna Tyszkiewicz

Adriana Wojcieszyn

W roku akademickim 2021/2022 kontynuowane są projekty:

• „Mistrzowie Dydaktyki” - program podstawowy,
  • „Mistrzowie Dydaktyki” - program wdrożeniowy, w zakresie wdrożenia modelu tutoringu do praktyki uczelnianej.

W czerwcu 2021 Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło nabór na kurs zaawansowany „Advanced Teaching and Tutoring”. Jest to program kierowany do kadry uczelni z całej Polski, zaangażowanej w realizację podstawowej wersji projektu „Mistrzowie Dydaktyki” i jest on realizowany w 3 ścieżkach:

• Advanced Qualifications in Teaching – program obejmuje poszerzenie wiedzy i umiejętności tutoringowych oraz podniesienie kompetencji w zakresie dydaktyki;
  • Train the Trainer – program poświęcony jest rozwijaniu kompetencji osób zajmujących lub chcących się zajmować doskonaleniem nauczycieli akademickich
  • Educational Leadership – program obejmuje zagadnienia dotyczące zarządzania w jednostkach akademickich w zakresie dydaktyki i skierowany jest do osób, które zajmują stanowiska kierownicze w swoich uczelniach.
    Program szkoleń realizowany jest w cyklach 1,5-rocznych lub 2-letnich, w zależności od wybranej ścieżki, podczas 5-dniowych zjazdów szkoleniowych w Warszawie.

Instytucją szkolącą jest Uniwersytet w Groningen (Holandia).

Z ramienia SJO czterech nauczycieli realizuje ścieżkę Train the Trainer. Celem szkolenia jest stworzenie projektu dotyczącego innowacyjnych rozwiązań wspierających rozwój zawodowy kadry na własnej uczelni. Planowane są kolejne szkolenia wyjazdowe w roku 2023, a pomiędzy zjazdami szkoleniowymi praca nad projektem ma formę szeregu różnorodnych zadań do wykonania indywidualnie oraz we współpracy z partnerami z innych uczelni.

Jeden nauczyciel realizuje ścieżkę Qualifications in Teaching. Celem tego programu jest stworzenia innowacyjnego projektu edukacyjnego.

Kolejne szkolenia w ramach kursu zaawansowanego zostały zaplanowane na zimę, wiosnę oraz lato 2023.