XVI Olimpiada Języka Angielskiego

W dniu 09 maja 2015 zakończyła się XVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Uczelni Technicznych organizowana, jak co roku, przez Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej.

Pierwszy etap Olimpiady odbył się 05 grudnia 2014. Przeprowadzenie Olimpiady koordynowała pani dr Aleksandra Więckowska. Do pierwszego etapu Olimpiady podeszło 29 studentów naszej Politechniki, a w sumie w Polsce 414 osób. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 102 studentów z całej Polski, w tym 14 z Politechniki Wrocławskiej. W sumie, w II etapie swoich reprezentantów miało 14 uczelni.

Naszych studentów do drugiego etapu przygotowywały na warsztatach zorganizowanych na terenie Studium: mgr Renata Kasprzak, mgr Joanna Leszkiewicz, mgr Anna Tyszkiewicz, mgr Paulina Rogulska oraz mgr Joanna Wasilewska.

II etap Olimpiady odbył się 08 maja 2015 w Poznaniu. Podeszło do niego 64 studentów z całej Polski, w tym 10 z Politechniki Wrocławskiej. Do finału, który odbył się 9 maja 2015 zakwalifikowało się 3 studentów Politechniki Wrocławskiej, ale tylko dwóch stanęło do współzawodnictwa. W ramach finału studenci przygotowali 10-minutowe, multimedialne prezentacje stanowiące uzupełnienie do cytatu Marka Kennedy’ego:

„All of the biggest technological inventions created by man – the airplane, the automobile, the computer – say little about his intelligence, but speak volumes about his laziness”.

Jury, składające się z przedstawicieli uczelni technicznych z całej Polski, oceniało 10 finalistów pod wieloma aspektami (organizacja prezentacji, jej zawartość, język i gramatyka, mowa ciała, intonacja i wymowa). Politechnikę Wrocławską reprezentowała mgr Joanna Morawska.

Miło nam poinformować, iż finalistką IV miejsca została pani Maria Litwin z wydziału Podstawowych Problemów Techniki, a finalistą V miejsca pan Paweł Abramowicz z wydziału Informatyki i Zarządzania. Finalistom serdecznie gratulujemy.

mgr Joanna Morawska