Niemiecko - polska letnia szkoła językowa - projekt tandemowy. Lipiec 2019

W dniach 14.07. – 21.07.2019 odbył się szósty projekt tandemowy  ZLB – Language Center  Hochschule Hannover i Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej. Tym razem to my gościliśmy we Wrocławiu grupę niemieckich wykładowców i studentów. Celem projektu było wzmacnianie  umiejętności językowych studentów i zdobywanie nowych kompetencji interkulturowych.

W projekcie wzięło udział 16 studentów niemieckich HH oraz 16 studentów polskich z PWr.

Program wymiany

Program wymiany obejmował intensywny kurs języka polskiego na poziomie A1 dla studentów niemieckich (prowadzony przez mgr Aleksandrę Skowronek), intensywny kurs języka polskiego dla zaawansowanych (prowadzony przez mgr Annę Kanię), intensywny kurs języka niemieckiego na poziomie B1+ dla studentów polskich (prowadzony przez wykładowcę mgra Alexandra Steinhofa) i realizację projektu tandemowego. W ramach zajęć tandemowych studenci stworzyli w grupach polsko-niemieckich koncept wirtualnej firmy (simulation globale) i przygotowali pisemne i ustne zadania szczegółowo opisujące funkcjonowanie firmy, stworzyli stronę internetową przedsiębiorstwa i odgrywali wybrane role biznesowe. Zagwarantowaliśmy wszystkim uczestnikom  bogaty program dodatkowy – odwiedziliśmy Konsulat RFN i rozmawialiśmy z Konsulem Generalnym, zwiedzaliśmy Wrocław, Panoramę Racławicką, Sky Tower.  Zapewniliśmy gościom wiele niezapomnianych rozrywek min. zabawy tandemowe przy poznawaniu Campusu PWr i wieczór integracyjny.

Opiekę nad grupą niemiecką sprawowała mgr Anne Zadikian,  a za realizację programu po stronie polskiej odpowiedzialna była mgr Anna Kania.

Podziękowanie

Pragniemy wyrazić specjalne podziękowania Ministerstwu Nauki i Kultury Landu Dolna Saksonia za dofinansowanie projektu w ramach środków ze współpracy regionów partnerskich oraz Studium Języków Obcych PWr.

Serdecznie dziękujemy za bardzo dobrą, wieloletnią współpracę dyrekcji centrum językowego ZLB – Language Center  Hochschule Hannover – Pani mgr Christinie Ahrberg oraz wszystkim współpracownikom, którzy przyczynili się do realizacji kolejnej edycji naszego projektu tandemowego.

Sprawozdanie przygotowała Anna Kania