Mistrzowie dydaktyki

Zapraszamy studentów do wzięcia udziału w jednym z dwóch projektów realizowanych obecnie na Politechnice Wrocławskiej, w ramach których można otrzymać wsparcie Tutora: Tutoring semestralny i Tutoring dla wybitnie uzdolnionych (więcej szczegółów o obu programach tutaj). W ramach każdego z nich prowadzony jest odrębny tryb rekrutacji. Każdy ze studentów, który zdecyduje się na współpracę z tutorem sam wybiera obszar, nad którym chciałby popracować. Może to być poszerzenie wiedzy z konkretnej dziedziny, zdobycie doświadczenia w pracy badawczej, czy zaplanowanie dalszej ścieżki kariery. Tutorzy biorący udział w projekcie to nauczyciele akademiccy, którzy zgłosili się do programu, pomyślnie przeszli rekrutacje i zostali przeszkoleni z metody edukacji spersonalizowanej na uczelniach wybranych przez MNiSW plasujących się na wysokiej pozycji w rankingu szanghajskim (Uniwersytet w Groningen w Holandii, w Gandawie w Belgii oraz Uniwersytet Oslo w Norwegii, Aarhus w Danii, University College London w Wielkiej Brytanii).

Genezą pilotażowego programu tutoringowego na Politechnice Wrocławskiej jest projekt Mistrzowie Dydaktyki realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań w zakresie szkolenia tutorów oraz kształcenia akademickiego w formie tutoringu. Więcej na temat tego, czym jest tutoring i dlaczego warto z niego skorzystać możesz przeczytać tutaj.

Nauczyciele Studium Języków Obcych proponują aktualnie w swoje ofercie zarówno tutoring akademicki jak i rozwojowy.

Lista naszych tutorów:

mgr Agnieszka Florczyk
mgr Agnieszka Licznerska
mgr Joanna Morawska
mgr Elżbieta Szczawińska
mgr Adriana Wojcieszyn
mgr Alicja Mazurkiewicz
mgr Anna Tyszkiewicz

Link do wizytówek tutorskich:

Sprawozdania z realizacji projektu: