Studium Języków Obcych

Sprawozdanie z rozpoczęcia projektu tandemowego 2018/19

Sprawozdanie z rozpoczęcia projektu tandemowego 2018/19
Podziel się swoją kulturą, podziel się swoim językiem


W semestrze zimowym 2018/19 kontynuujemy w Studium Języków Obcych  projekt interkulturowy, w którym biorą udział studenci PWr oraz studenci obcokrajowcy studiujący na naszej uczelni w ramach programu Erasmus+. Jest to już trzecia edycja projektu, który cieszył się w poprzednich latach bardzo dużym zainteresowaniem studentów.
Projekt umożliwia studentom nawiązanie współpracy i przyjaźni poprzez wspólne spotkania integracyjne oraz realizację zadań wyznaczonych przez koordynatora grupy językowej. Pracujemy w pięciu grupach językowych – grupa z językiem angielskim (41 osób), grupa z językiem hiszpańskim (25 osób), grupa z językiem rosyjskim (21 osób), grupa z językiem francuskim (12 osób) oraz grupa z językiem niemieckim ( 9 osób).

Praca studentów jest monitorowana w ciągu semestru przez opiekuna językowego – wykładowcę SJO. Studenci pracują w tandemach językowych, co pomaga w bezpośrednich kontaktach oraz służy rozwijaniu ich kompetencji językowych. Program ma także na celu otoczenie opieką studenta obcokrajowca oraz skuteczną pomoc w poznaniu języka polskiego, naszej kultury i przełamaniu barier międzykulturowych. Po zakończeniu pracy studenci otrzymają zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w interkulturowym projekcie SJO.

14 listopada 2018 zespół ds. internacjonalizacji zorganizował spotkanie inauguracyjne,  w którym wzięła udział rekordowa liczba - 108 studentów. Przygotowaliśmy zabawy integracyjne, speed interviews oraz ciekawe zadania dla poszczególnych zespołów językowych i tandemów. Studenci entuzjastycznie przyjęli projekt i natychmiast sami stworzyli tandemy.
Efekty pracy studentów będziemy mogli podziwiać na kolejnych spotkaniach w grudniu i w styczniu.

Pragnę serdecznie podziękować za zaangażowanie koordynatorkom sekcji językowych: mgr Elenie Kolarczyk, mgr Natalii Lesiak (język rosyjski), mgr Zofii Paroń (język francuski), mgr Kindze Piotrowskiej, mgr Agnieszce Krzos, mgr Ewie Bogusz - Broy i mgr Agacie Wardyńskiej (język angielski).

Pomysłodawcą, kierownikiem projektu oraz koordynatorem grupy niemieckojęzycznej jest mgr Anna Kania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję