XIV Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

Sprawozdanie

XIV Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych została zorganizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Pierwszy etap pisemny odbył się w czwartek, 29. listopada 2018. Test składał się z 7 zadań, za które łącznie można było uzyskać 63 punkty. Obejmował on zagadnienia z zakresu gramatyki, leksyki, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz elementy języka technicznego. Na jego napisanie przewidziano 90 minut. W Olimpiadzie udział wzięło czternastu studentów z osiemnastu zgłoszonych. Test przeprowadzono w sali 106. Rozpoczął się on o 15.30.

Drugi etap odbył się w Gliwicach na terenie Politechniki Śląskiej w piątek 17. maja 2019. Do etapu drugiego przystąpiło pięciu z siedmiorga zakwalifikowanych studentów naszej Uczelni.

Zarówno przed etapem pierwszym, jak również drugim zostały przygotowane oraz przeprowadzone dodatkowe warsztaty przygotowujące dla studentów, za które odpowiedzialni byli mgr Anna Bloch oraz mgr Krzysztof Rzemiński.

Miło nam poinformować, iż student Politechniki Wrocławskiej pan Piotr Herud z Wydziału Informatyki został laureatem II miejsca w finale ogólnopolskim, a pani Karolina Głuszek (Wydział Elektroniki) zajęła V miejsce.

Laureatowi składamy serdeczne gratulacje. Gratulujemy i dziękujemy również pozostałym finalistom, którzy reprezentowali Politechnikę Wrocławską.

II etap oraz warsztaty

II etap XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych odbędzie się w piątek 17. maja na terenie SJO Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Będzie się on składał z dwóch części: pisemnej (rozpoczęcie o godz. 11.00), na którą przewidziano 60 minut oraz ustnej (godz. 14.00) 20 minut.

Przed etapem drugim zaplanowane zostaną warsztaty przygotowujące. Odbędą się one w dniach 10. 04. 2019 (środa) oraz 8. 05. 2019 (środa) każdorazowo w Klubie Lektora, sala 005 / H4. Zachęcamy do udziału! Zaczynamy o godzinie 17.15. Prosimy o mailowe potwierdzenie udziału.

Jednocześnie informujemy, iż każdy uczestnik może złożyć w swoim Dziekanacie podanie z prośbą o dofinansowanie wyjazdu na Olimpiadę. Dodatkowych informacji można uzyskać kontaktując się mailowo się z Koordynatorem Olimpiady w SJO PWr, wysyłając wiadomość na adres: krzysztof.rzeminski@pwr.edu.pl

Szczegółowe informacje dotyczące samej Olimpiady znajdują się na stronie organizatora.