XI Turniej Językowy

Studium Języków Obcych PWr po raz jedenasty zorganizowało turniej językowy dla studentów naszej uczelni.  W tegorocznej edycji brało udział 91 studentów w sześciu specjalnościach językowych: angielskiej, francuskiej, niemieckiej i polskiej na poziomie B2/C1 oraz hiszpańskiej i rosyjskiej na poziomie A2. Po raz pierwszy uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności z języka polskiego jako obcego.

Laureatami Turnieju zostali:

1.Rafał Janicki

2.Jan Zaręba

3.Adam Jaślan

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Poziom Turnieju był bardzo wysoki, a różnice punktowe między laureatami niewielkie. Komisje podkreślały, że większość prezentacji było ciekawym spojrzeniem na  kulturę, architekturę ,sztukę czy realia życia w danym obszarze językowym.

Patronat nad tegoroczną edycją Turnieju objął prorektor ds. studenckich dr inż. Zbigniew Sroka, który również ufundował nagrody pieniężne:350/250/150, na poziomie B2 i 200/150/100, na poziomie A2. Pozostałe nagrody to ksiązki ufundowane przez Dyrekcję SJO, wydawnictwa i księgarnie językowe oraz trzy kursy języka niemieckiego.

Składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród: Panu Prorektorowi Sroce, Dyrekcji SJO, wydawnictwom Pearson, Nowa Era i Oxford University Press oraz księgarniom International House z ul. Odrzańskiej i PolAnglo z ul. Szewskiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie XI Turnieju : z zespołu języka angielskiego mgr Dorocie Pytel, oraz mgr Annie Grygorowicz, mgr Joannie Leszkiewicz, mgr Dominikowi Rozwadowskiemu, mgr Joannie Wasilewskiej,  dr Aleksandrze Więckowskiej; z zespołu języka niemieckiego:       mgr Beacie Brockiej, mgr  Joannie Grusieckiej-Domagale i mgr Annie Pule; z zespołu języka polskiego: mgr Agnieszce Rożek ,mgr Dorocie Kozieji-Rucie, mgr Annie Paprotny i           mgr Anicie Hendrysiak; z zespołu języków romańskich i słowiańskich: mgr Elenie Kotlarczyk,  mgr Teresie Trochimczuk, mgr Aleksandrze Cach, mgr Jackowi Bednarczukowi, mgr Ewie Dmowskiej i mgr Elżbiecie Wróblewskiej. Składamy podziękowanie również pani Teresie Możejko za pomoc organizacyjną.

XI Turniej Językowy promowany był przez media uczelniane: Radio Luz, Telewizję Styk, Pryzmat i Żak, oraz przez Samorząd Studencki jak również Dział Promocji PWr, dzięki któremu informacja o Turnieju znalazła się na głównej stronie Politechniki Wrocławskiej oraz  na wszystkich portalach polsko i anglojęzycznych zarządzanych przez Politechnikę Wrocławską.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim studentom!

O Turnieju napisano w Pryzmacie

Zobacz galerię zdjęć.