Językowa Wieża Babel

Regulamin konkursu: Językowa Wieża Babel

I. Organizator konkursu
Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej.

II. Cel konkursu
Wyłonienie zwycięskiej drużyny, która odpowie poprawnie na największą liczbę pytań. Głównym założeniem wydarzenia jest promocja, historii, kultury, obyczajów, geografii i świąt krajów, których języków uczymy w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej. Konkurs ma również na celu poszerzyć wiedzę językowo - kulturową uczestników, zachęcać do zdrowej rywalizacji oraz umożliwić studentom sprawdzenie własnej wiedzy, zdobytej na zajęciach języka obcego.

III. Wyjaśnienie zasad
Do konkursu przystępują 4 drużyny 3 osobowe wybrane spośród publiczności (drużyna może być wielojęzyczna). Każda z drużyn musi poprawnie odpowiedzieć na losowo wybrane pytanie, aby otrzymać punkt. Drużyna ma 15 sekund na podanie odpowiedzi na pytanie. Czas będzie liczony od momentu zakończenia czytania pytania. Przed rozpoczęciem gry każda drużyna wybierze kapitana, który będzie odpowiedzialny za podanie prowadzącemu konkursu prawidłowej odpowiedzi. Tylko pierwsza odpowiedź, podana przez kapitana, będzie brana pod uwagę. Pytania będą prezentowane na telebimie w formie testowej (a, b, c, d). Tylko jedna odpowiedź spośród podanych jest poprawna. Każda prawidłowa odpowiedź, to jeden otrzymany punkt. Drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów za podanie poprawnych odpowiedzi zostanie zwycięzcą konkursu. W przypadku, gdy nie zostanie wyłoniony zwycięzca, zostanie zorganizowana dogrywka.

IV. Miejsce
Konkurs odbędzie się 11.05.2018 o godzinie 11.15 w Strefie Kultury Studenta.

V. Nagrody
Za zdobycie pierwszego miejsca zwycięska drużyna otrzyma ciekawe upominki.