Ochrona danych osobowych

1. Politechnika Wrocławska jest Administratorów Danych Osobowych Kandydatów w zakresie związanym z realizacją Projektu.

2. Dane osobowe Kandydatów przetwarzane są wyłącznie w celu realizacji Projektu, w zgodzie z działalnością statutową Politechniki Wrocławskiej.

3. Politechnika Wrocławska przetwarza dane osobowe Kandydatów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z polskimi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych i Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako: „RODO”).

4. Politechnika Wrocławska w ramach Projektu zobowiązuję się do przestrzegania bezpieczeństwa, a także zachowania w tajemnicy danych osobowych Kandydatów, w których posiadaniu znajdą się w związku z realizacją Projektu.

5. Politechnika Wrocławska zapewnia ochronę przed niedozwolonym lub niezgodnym z prawem przetwarzaniem oraz przypadkową utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem za pomocą odpowiednich środków technicznych lub organizacyjnych.

6. Dane osobowe uczestników Projektu mają charakter poufny i mogą być przekazywane jedynie przedstawicielom firmy Capgemini Polska Sp. z o.o.  w celu przeprowadzenia rekrutacji, nie mogą być publikowane ani ujawniane osobom postronnym bez uzyskania od Uczestnika jego zgody (w formie pisemnej lub elektronicznej). Obowiązek zachowania w tajemnicy danych osobowych ciąży na Politechnice Wrocławskiej w okresie obowiązywania Projektu oraz po jego rozwiązaniu lub wygaśnięciu i nie jest ograniczony w czasie.

7. Politechnika Wrocławska wykonuje względem uczestników Konkursu obowiązek informacyjny określony w art. 13 i 14 RODO

podając im do wiadomości następujące informacje:

Administrator danych

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Politechnika Wrocławska z siedzibą we Wrocławiu, Wyb. Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław. Z administratorem można się skontaktować poprzez formularz i dane umieszczone na stronie www.pwr.edu.pl/kontakt, lub pisemnie na adres siedziby administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym w sprawach ochrony danych osobowych możesz się kontaktować przez e-mail:iod@pwr.edu.pl.

Okres przetwarzania danych

Politechnika Wrocławska będzie przetwarzać dane bieżących uczestników Projektu wyłącznie w okresie od rozpoczęcia rekrutacji z ich udziałem do zakończenia zajęć w bieżącej jego edycji a następnie dane zostaną usunięte z zasobów Politechniki Wrocławskiej.

Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania

Podanie danych podczas przystąpienia do rekrutacji oznacza zgodę na ich przetwarzanie. Brak zgody uniemożliwiłby udział w procedurze rekrutacyjnej. Dane przetwarzane będą w celu organizacji i przeprowadzenia procedur rekrutacyjnych związanych z przyznaniem udziału w Projekcie, w związku z promowaniem nauki i wiedzy. Dokumentacja konkursowa podlegać będzie obowiązkom archiwizacyjnym opartym na przepisach powszechnych stosowanych w szkolnictwie wyższym. Podstawą prawną przetwarzania danych są: art. 6 ust. 1 lit a, c oraz f RODO.

Kategorie przetwarzanych danych osobowych

1) imię,

2) nazwisko,

3) e-mail,

4) nazwa uczelni, wydziału i studiowanego kierunku,

5) stopień i semestr studiów.

Odbiorcy danych

Odbiorcą danych będzie Capgemini Polska Sp. z o.o.  Odbiorcami danych osobowych mogą być też podmioty, którym Administrator powierzył przetwarzanie danych osobowych na podstawie umowy (serwis informatyczny, przechowywanie, niszczenie) oraz podmioty uprawnione do nadzorowania procedur rekrutacyjnych i ich weryfikacji. Jeżeli to będzie dopuszczalne i wykonalne administrator przed udostępnieniem dokumentów zminimalizuje zakres udostępnianych im danych.

Prawa podmiotów danych

Uczestnicy Akademii mają prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania. Mogą skorzystać z prawa do usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia danych oraz skorzystać ze sprzeciwu wobec przetwarzania, jeśli administrator przetwarza dane tylko w swoim usprawiedliwionym prawnie interesie (czyli np. w celu popularyzacji i promowania nauki). Rozszerzone informacje o przetwarzaniu danych w Politechnice Wrocławskiej określa „polityka prywatności” na stronie: https://pwr.edu.pl/ochrona-danych-osobowych/polityki-prywatnosci

Uczestnicy Projektu mogą cofnąć zgodę na przetwarzanie ich danych po rozpoczęciu rekrutacji. Aby wycofać zgodę należy pisemnie powiadomić Koordynatora Projektu. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na legalność czynności przeprowadzonych na danych przed wycofaniem zgody, ale spowoduje usunięcie z zajęć. Uczestnik Projektu ma prawo złożenia skargi na przetwarzanie jego danych do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).