Sprawozdanie

Projekt był realizowany w okresie styczeń 2021 – kwiecień 2021.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu było Studium Języków Obcych PWr.

Autorski projekt SJO PWr odpowiadał na potrzeby studentów sprostania wymaganiom pracodawcy na dynamicznie zmieniającym się rynku i kierunkował umiejętności językowe na komunikację w miejscu pracy.

Celem projektu było wspieranie studentów w rozwoju umiejętności językowych – z języka angielskiego i niemieckiego, niezbędnych do pracy w środowisku międzynarodowym i kompetencji miękkich, takich jak współpraca w grupie, umiejętność autoprezentacji, odpowiedzialność i inteligencja emocjonalna w komunikacji.

Projekt odbywał się w trybie zdalnym, w formie warsztatów na platformie zoom. Informacje o warsztatach otrzymali wykładowcy SJO, zaproszenia i informacje pojawiały się na stronie SJO oraz w mediach społecznościowych.

Uczestnikami projektu byli zainteresowani studenci PWr.

Łącznie w warsztatach wzięło udział 177 studentów.

Zgodnie z harmonogramem odbyły się 4 warsztaty:

Język/ Tytuł warsztatu/ Liczba uczestników

Język angielski

How to get a job and work well?
Motivation & Job Applications

Liczba uczestników: 22

Morten Krarup,

Magdalena Hołowko

29.01.21

Język angielski

What is emotional intelligence?

Liczba uczestników: 16

Aleksandra Gierczak-Bujak

29.03.21

Język angielski

Tell me something about yourself – How to professionally introduce yourself during a job interview?

Liczba uczestników: 123

Magdalena Kondro

19.04.21

Język niemiecki

Bewerbung anders

Liczba uczestników: 16

Piotr Zgondek

27.04.21

Projekt koordynowały w SJO mgr A. Kania, mgr M. Hamryszak – Sierpowska oraz mgr Ewa Bogusz -  Broy (Zespół ds. Promocji).

Wnioski i rekomendacje:

Uczestnicy warsztatów wyrażali pozytywne opinie o inicjatywie SJO. Rekomendowane są dalsze projekty rozwijające kompetencje miękkie i językowe studentów.

Serdecznie dziękuję prowadzącym warsztaty za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, a osobom odpowiedzialnym za rzetelność, zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę.

Sprawozdanie przygotowała mgr Anna Kania

Wrocław, 15.06.21