Projekt dydaktyczny Top Skills SJO

Kompetencje językowe w środowisku pracy

Koncepcja projektu

Projekt Studium Języków Obcych PWr odpowiada na potrzeby studentów i doktorantów dotyczące sprostania wymaganiom pracodawcy na dynamicznie zmieniającym się rynku oraz kierunkuje umiejętności językowe na komunikację w miejscu pracy. Jest praktycznym przewodnikiem przy aplikacji o pracę, rozwija znajomość języków obcych, pokazuje ich przydatność w codziennej komunikacji zawodowej, pomaga przełamać bariery językowe i wspiera rozwój umiejętności miękkich.

Cel projektu i realizacja

Wspieranie studentów i doktorantów w rozwoju umiejętności językowych niezbędnych do pracy w środowisku międzynarodowym.

Realizacja celu odbywa się poprzez udział studentów i doktorantów PWr w cyklu wykładów, prezentacji i warsztatów specjalistycznych organizowanych przez SJO.

Koordynator i zespół projektu

mgr Anna Kania - Zastępca Dyrektora ds. Organizacji – koncepcja i przygotowanie

mgr Marta Hamryszak – Sierpowska - Zastępca Dyrektora ds. Kształcenia Niestacjonarnego, Doktoranckiego i Internacjonalizacji – wsparcie merytoryczne i organizacyjne

inż. Paweł Kociński - wsparcie informatyczne (zapisy, aktualności na stronie SJO)

Oferta dla studenta/ doktoranta

warsztaty specjalistyczne organizowane i przeprowadzane przez lektorów SJO, opis warsztatów

Terminarz

Aplikacja: marzec 2024 – kwiecień 2024, warsztaty w terminach 11-29.04.24, szczegóły w zakładce Oferta

Uczestnicy projektu

studenci i doktoranci Politechniki Wrocławskiej, studiujący w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Zasady uczestnictwa w projekcie

• student/ doktorant może dowolnie wybrać interesujący go wykład/ warsztat/ spotkanie,
  • zapisy na wybrany warsztat będą prowadzone internetowo poprzez formularz zapisowy,
  • uczestnictwo w wykładach, prezentacjach i warsztatach jest bezpłatne,
  • liczba miejsc na niektórych warsztatach specjalistycznych może być ograniczona do 50, kryterium decydującym o uczestnictwie jest wypełnienie formularza zapisowego
  • warsztaty odbywają się w języku angielskim.

Zasady uzyskania certyfikatu

Uczestnictwo w co najmniej 3 warsztatach, weryfikowane listą obecności generowaną na portalu Zoom

Politechnika Wrocławska jest Danych Osobowych Kandydatów w zakresie związanym z realizacją Projektu. Dane osobowe Kandydatów (imię, nazwisko, adres mailowy) przetwarzane są wyłącznie w celu realizacji Projektu, w zgodzie z działalnością statutową Politechniki Wrocławskiej.