Espana y !Olé! - Ile wiesz o Hiszpanii? - Quiz kulturowy

Katarzyna Kraśnicka, nr albumu 216732
nagroda : Kurs języka hiszpańskiego A2 w SJO PWR.

Gratulujemy!

Regulamin

1. Regulamin określa zasady i sposób przeprowadzenia konkursu organizowanego pod nazwą Espana y !Olé!, czyli Ile wiesz o Hiszpanii? Celem quizu jest promowanie kultury hiszpańskiej oraz wzbogacenie wiedzy o Hiszpanii wśród studentów uczęszczających na lektoraty języka hiszpańskiego na poziomie początkującym w semestrze letnim 2017/18. Jesteśmy przekonani, że przybliżenie realiów hiszpańskich w formie pytań zaktywizuje studentów w uczeniu się języka, ale również w poznawaniu odrębności i różnorodności tego fascynującego kraju, stanowiąc zachętę do indywidualnych poszukiwań i rozbudzania pasji podróżniczej. Pomysłodawcami i organizatorami quizu są dr Katarzyna Setkowicz i mgr Jacek Bednarczuk.
    Za realizację odpowiada cały zespół lektorów języka hiszpańskiego.
  2. W konkursie mogą brać udział tylko i wyłącznie studenci Politechniki Wrocławskiej, którzy w semestrze letnim roku akademickiego 2017/18 realizują lektorat z języka hiszpańskiego w Studium Języków Obcych PWr.

Zasady przeprowadzenia konkursu

1. Quiz ma formę pisemną, sporządzony jest w języku polskim i dotyczy ogólnej wiedzy o Hiszpanii – jej historii, geografii, zwyczajach i tradycjach.
  2. Test zawiera 40 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Na udzielenie odpowiedzi na pytania studenci mają maksymalnie 45 minut.
  3. Wszyscy uczestnicy quizu rozwiązują test podczas juwenaliowych zajęć z języka hiszpańskiego, które odbywać się będą w dniach 7-9 maja 2018.
  4. Zwycięzcą konkursu zostaje uczestnik z największą liczbą punktów. W wyjątkowych sytuacjach, jeśli dwie osoby osiągną taki sam wynik, możliwe jest wyłonienie dwóch zwycięzców.
  5. Zwycięzca konkursu otrzymuje bon umożliwiający kontynuację nauki na lektoracie języka hiszpańskiego w Studium na poziomie A2 lub wyższym poza kolejnością zapisów (również w przypadku, gdy kurs realizowany jest poza planem studiów).
  6. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie www.juwenalia.sjo.pwr.edu.pl najpóźniej do 14 maja 2018.
  7. Wręczenie bonu odbywa się podczas zajęć z języka hiszpańskiego.
  8. Chęć realizacji bonu należy zgłaszać mailowo przed rozpoczęciem zapisów do osoby prowadzącej wybrany lektorat.