XVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

XVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych została zorganizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Pierwszy etap odbył się we wtorek, 10. maja 2022. Był to test składający się z 6 zadań, za które łącznie można było uzyskać 81 punktów. Test obejmował zagadnienia z zakresu gramatyki, leksyki, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz elementy języka technicznego. Na jego napisanie przewidziano 90 minut. W Olimpiadzie udział wzięło dziesięciu studentów z dwunastu zgłoszonych. Test przeprowadzono w sali 106. Rozpoczął się o godz. 15.30.

Drugi etap odbył się w Gliwicach, na terenie Politechniki Śląskiej, w piątek, 21. października 2022. Do drugiego etapu przystąpiło trzech studentów Politechniki Wrocławskiej, z czwórki zakwalifikowanych.

Zarówno przed pierwszym etapem, jak również przed drugim zostały przygotowane oraz przeprowadzone dodatkowe warsztaty przygotowujące dla studentów, za które odpowiedzialni byli pani Maria Garga oraz pan Krzysztof Rzemiński.

Dwóch studentów Politechniki Wrocławskiej pan Bartłomiej Płaczek oraz pan Piotr Owsiak zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, odpowiednio ósme i dziesiąte. Pani Edyta Szmorąg uplasowała się na miejscu jedenastym.

Wszystkim finalistom reprezentującym Politechnikę Wrocławską dziękujemy i gratulujemy sukcesów!