Welcome to Poland

welcome_to_poland.jpg

Welcome to Poland to wieloletni projekt tworzony przez Ośrodek Języka Polskiego i Angielskiego dla Cudzoziemców, mający na celu przybliżenie kultury, tradycji oraz historii naszego kraju studentom cudzoziemcom i młodzieży polonijnej z całego świata. Co roku przygotowywany jest bogaty program wydarzeń, wycieczek kulturoznawczych oraz wykładów.

Program na rok akademicki 2019/2020

1. ABC funkcjonowania w mieście (zwiedzanie kampusu Politechniki Wrocławskiej, Ronda Reagana, kupowanie biletów, pokazanie najbliższej przychodni itp.).
  2. Oficjalne powitanie słuchaczy kursu intensywnego skierowanych przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, połączone z poczęstunkiem oraz konkursem wiedzy o Polsce – 23.10.2019.
  3. Integracyjna, całodniowa wycieczka w Karkonosze 18.10.2019.
  4. Wykłady w Muzeum Narodowym dla słuchaczy skierowanych przez NAWA.
  5. Pomoc studentom w ubezpieczeniu się w NFZ.
  6. Zwiedzanie Wrocławia (Ostrów Tumski, Runek, Uniwersytet Wrocławski, Aula Leopoldina, Park Szczytnicki, Hala Stulecia).
  7. Mikołajki w grupach studenckich połączone z wręczeniem paczek - grudzień 2019.
  8. Wigilia dla skierowanych przez NAWA – 11 XII 2019.
  9. Wigilia dla słuchaczy kursu intensywnego skierowanych przez Dział Spraw Międzynarodowych (DSM) – 18 XII 2019.
  10. Wykłady w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Pana Tadeusza oraz w Centrum Historii Zajezdnia i Hydropolis – semestr letni.
  11. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – XII 2019.
  12. Warsztaty kulinarne - poznajmy się od kuchni, V 2020.
  13. Warsztaty plastyczne w ramach spotkania wielkanocnego, IV 2020.
  14. Wspólne wyjście do ZOO – semestr letni.
  15. Wycieczka w Góry Stołowe – semestr letni.
  16. Czterodniowa wycieczka (Kraków, Wieliczka, Oświęcim, Tatry), V 2020.
  17. Wspólne wyjścia do kina (zależy od repertuaru).
  18. Rejs statkiem po Odrze – V 2020.
  19. Konkurs piosenki obcojęzycznej w ramach Juwenaliów Językowych, V 2020.
  20. Uroczyste zakończenie kursu dla słuchaczy skierowanych przez NAWA, VI 2020.

Program na rok akademicki 2018/2019

2. Dwudniowa Wycieczka do Szklarskiej Poręby i Karpacza: 4 – 5.11.2018 .
  3. Wykłady w Muzeum Narodowym dla młodzieży polonijnej ze Wschodu – cztery wizyty w każdym semestrze.
  4. Pomoc studentom w ubezpieczeniu się w NFZ.
  5. Zwiedzanie Wrocławia (Ostrów Tumski, Runek, Uniwersytet Wrocławski, Aula Leopoldina, Park Szczytnicki, Hala Stulecia).
  6. Mikołajki w grupach studenckich połączone z wręczeniem paczek.
  7. Wigilia dla młodzieży polonijnej ze Wschodu organizowana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska – XII 2018.
  8. Wykłady w Muzeum Etnograficznym, Archidiecezjalnym i w Hydropolis – semestr letni.
  9. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – semestr letni.
  10. Wspólne wyjście do ZOO – semestr letni.
  11. Czterodniowa wycieczka (Kraków, Wieliczka, Oświęcim, Tatry), V 2019.
  12. Wspólne wyjścia do kina (zależy od repertuaru).

Program na rok akademicki 2017/2018

2. Oficjalne powitanie słuchaczy kursu intensywnego (płatni cudzoziemcy), połączone z poczęstunkiem – 25.10.2017.
  3. Wycieczka do Częstochowy  z młodzieżą polonijną ze Wschodu – 27.10.2017.
  4. Dwudniowa Wycieczka do Szklarskiej Poręby i Karpacza: 9 – 10.11.2017 .
  5. Wykłady w Muzeum Narodowym dla młodzieży polonijnej ze Wschodu – cztery wizyty w każdym semestrze.
  6. Pomoc studentom w ubezpieczeniu się w NFZ.
  7. Zwiedzanie Wrocławia (Ostrów Tumski, Runek, Uniwersytet Wrocławski, Aula Leopoldina, Park Szczytnicki, Hala Stulecia).
  8. Mikołajki w grupach studenckich.
  9. Wigilia dla młodzieży polonijnej ze Wschodu organizowana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska – XII 2017.
  10. Wigilia dla słuchaczy kursu intensywnego w SKS – 13 XII 2017.
  11. Powitanie wiosny połączone z topieniem Marzanny.
  12. Wykłady w Muzeum Etnograficznym, Archidiecezjalnym i w Hydropolis – semestr letni.
  13. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – semestr letni.
  14. Wspólne wyjście do ZOO – semestr letni.
  15. Wycieczka w Góry Stołowe – semestr letni.
  16. Czterodniowa wycieczka (Kraków, Wieliczka, Oświęcim, Tatry), V 2018.
  17. Wycieczka do Sobótki i na Ślężę – semestr letni.
  18. Wspólne wyjścia do kina (zależy od repertuaru) i do teatru (darmowe bilety udostępnione przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska).
  19. Rejs statkiem po Odrze – VI 2018.