Praca w semestrze zimowym 2018/19

W semestrze zimowym trwały intensywne prace studentów uczestniczących w projekcie interkulturowym: „Podziel się swoją kulturą, podziel się swoim językiem”.

Odbyło się 9 spotkań w zespołach językowych: zespół z językiem angielskim (10.12., 19.12., 30.01.), zespół z językiem rosyjskim (14.12.), zespół z językiem niemieckim (19.12., 24.01.), zespół z językiem hiszpańskim (14.12., 15.01.), zespół z językiem francuskim (21.12.), na których studenci prezentowali wykonanie zadań projektowych, brali udział w przygotowanych grach i zabawach językowych oraz opowiadali o wspólnie spędzonym czasie. Pomysły na przybliżenie obcokrajowcom polskiej kultury i języka były bardzo oryginalne. Wspólne wyjścia do miasta, na lodowisko, do muzeów, na koncerty i do kina, przygotowywanie prezentacji o najciekawszych zabytkach miasta, podziwianie murali i liczenie krasnali – każdy znalazł coś dla siebie. Wszystkie grupy zrealizowały też pierwsze zadanie –  przez żołądek do serca - i wspólnie gotowały typowe dla swojego kraju i regionu potrawy.

Studenci bardzo ciepło wypowiadali się o idei projektu. Obcokrajowcy studiujący na PWr podkreślali wielokrotnie, że udział w projekcie, to dla nich jedyna szansa poznania Polaków i Wrocławia. Na umówione spotkania z koordynatorami studenci przychodzili przygotowani – ciekawe prezentacje, sprawozdania w języku obcym, a studenci obcokrajowcy przygotowywali wypowiedzi  po polsku, co było dla nich ogromnym wyzwaniem.

Serdecznie dziękuję moim koleżankom – mgr Elenie Kolarczyk, mgr Natalii Lesiak, mgr Zofii Paroń, mgr Magdalenie Zalewskiej, mgr Kindze Piotrowskiej, mgr Agnieszce Krzos, mgr Agacie Wardyńskiej i mgr Ewie Bogusz-Broy za motywowanie studentów, pracę w zespołach i przygotowanie wspaniałych materiałów dydaktycznych na spotkania. Za koordynację współpracy z obcokrajowcami – słuchaczami Studium Nauki Języka Polskiego, pragnę serdecznie podziękować mgr Agnieszce Górskiej.

Sprawozdanie sporządziła odpowiedzialna za projekt mgr Anna Kania.

Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć z galerii.