Informacje dla Ośrodków

Termin zgłaszania Ośrodków został przedłużony do 15 lutego 2023 r.
Informacje dotyczące szacowanych kosztów uczestnictwa w Olimpiadzie (noclegi, wyżywienie, itp) zostaną przekazane Ośrodkom drogą mailową do 30.01.2023 r.

Zapraszamy serdecznie Słuchaczy oraz Studentów Państwa uczelni do wzięcia udziału w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego dla Cudzoziemców organizowanej przez Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej.

Celem Olimpiady jest zachęcenie obcokrajowców do głębszego poznania języka oraz polskiej historii, kultury i tradycji. Do udziału w Olimpiadzie zapraszamy słuchaczy kursów przygotowawczych języka polskiego oraz studentów obcokrajowców studiujących w polskich szkołach wyższych i przebywających w Polsce nie dłużej niż 5 lat.

Aby zgłosić Państwa Ośrodek Akademicki do uczestnictwa w Olimpiadzie, prosimy o przesłanie do 15 lutego 2023 r. zgłoszenia na adres Koordynatora: magdalena.lamek@pwr.edu.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych:

1. Pełna nazwa Ośrodka,
  2. Adres,
  3. Adres e-mail,
  4. Numer telefonu,
  5. Imię i nazwisko koordynatora Olimpiady w Państwa Ośrodku,
  6. Dane kontaktowe koordynatora (e-mail, nr telefonu),
  7. Przewidywana liczba uczestników z Państwa ośrodka z pierwszym językiem słowiańskim,
  8. Przewidywana liczba uczestników z Państwa ośrodka z pierwszym językiem nie słowiańskim

Po przesłaniu zgłoszenia Organizator Olimpiady skontaktuje się z Państwem i potwierdzi uczestnictwo Państwa Ośrodka w Olimpiadzie.

Zadania Koordynatora Olimpiady w Państwa Ośrodku

1. Promocja wydarzenia w Państwa Ośrodku,
  2. Przeprowadzenie eliminacji wewnętrznych w Państwa Ośrodku, a następnie przesłanie Organizatorowi do 19 marca 2023 r. nazwisk dwóch osób zakwalifikowanych do finału:
    1 osoby, której pierwszym językiem jest język słowiański oraz 1 osoby, której pierwszym językiem jest język niesłowiański lub
    2 osób, których pierwszym językiem jest język słowiański lub
    2 osób, których pierwszym językiem jest język niesłowiański.

3. Bieżący kontakt z Organizatorem Olimpiady.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: magdalena.lamek@pwr.edu.pl