Kalendarium 2022/2023

18.01.2023

Zgłoszenia Studentów PWr do udziału w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego dla Cudzoziemców.
Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

31.01.2023

Zgłoszenia Ośrodków Akademickich do udziału w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego dla Cudzoziemców.
Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres: magdalena.lamek@pwr.edu.pl

Termin zgłoszeń został przedłużony do dnia 15.02.2023r.

01-03.2023

Zgłoszenia Studentów pozostałych uczelni na swoich uczelniach macierzystych.
Miejsce oraz data określone jest przez koordynatorów Olimpiady danej uczelni.

19.03.2023

Przekazanie przez Ośrodki listy finalistów koordynatorowi Olimpiady (e-mail: magdalena.lamek@pwr.edu.pl)

12.05.2023

Finał XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego dla Cudzoziemców - część pisemna:

• rozumienie ze słuchu,
  • rozumienie tekstu pisanego;
  • test gramatyczny;
  • pisanie (użytkowa forma wypowiedzi i tekst argumentacyjny).

13.05.2023

Finał XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego dla Cudzoziemców - część ustna:

• wystąpienie na wcześniej podane przez organizatora zagadnienie,
  • opis ilustracji,
  • wypowiedź na wylosowany temat.

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród.