Drodzy studenci kierunku Informatyka oraz kierunków pokrewnych!

Capgemini Software Solutions Center oraz Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej organizują dla studentów  III roku (I stopień) oraz II roku (II stopień) kierunku Informatyka oraz kierunków pokrewnych bezpłatny, roczny kurs języka niemieckiego na poziomie podstawowym A2 i jego kontynuację w semestrze letnim na wyższym poziomie B1. Zajęcia z języka niemieckiego mają indywidualny program nauczania, napisany we współpracy z firmą Capgemini, który zawiera elementy z branży IT.

Najlepsi uczestnicy kursu będą mieli możliwość odbycia stażu i/lub praktyki w firmie Capgemini oraz podjęcia pracy. Student po pozytywnym ukończeniu kursu będzie mógł uznać w/w kurs jako obowiązkowy lektorat za zgodą Dziekana własnego wydziału. Każdy student będzie mógł podejść do płatnego egzaminu certyfikowanego ACERT.

Zapisy odbędą się w terminie 22.09.23-29.09.2023 przez formularz. W dniu 02.10.2023 planujemy test z języka niemieckiego, który będzie podstawą do kwalifikacji na kurs. Test odbędzie się w formie zdalnej.

Zajęcia w roku akademickim 2023/2024 planowane są w trybie blended learning – tradycyjne, stacjonarne  zajęcia będą wspierane e-learningiem zapewnionym przez platformę edukacyjną SJO PWr „Wirtualne Środowisko Nauki”. Dopuszczalne jest przejście na tryb zdalny (platforma MS Teams), gdyby forma tradycyjna zajęć była niemożliwa do zrealizowania ze względów epidemiologicznych.

Liczba miejsc ograniczona! Grupa będzie liczyć 16 osób.

Koordynatorem projektu jest Z-ca Dyrektora ds. Kształcenia Niestacjonarnego, Doktoranckiego i Internacjonalizacji mgr Marta Hamryszak-Sierpowska, a kierownikiem kursu Kierownik Zespołu Języka Niemieckiego mgr Beata Brocka.

Szczegółowy opis projektu znajduje się na stronie:

Deutsch ist ein Plus - Studium Języków Obcych