Konkurs wiedzy o Wyspach Brytyjskich

Wyniki I etapu

Regulamin

1. Regulamin określa zasady i sposób przeprowadzenia konkursu organizowanego pod nazwą „Konkurs Wiedzy o Wyspach Brytyjskich” .
  2. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy o Wielkiej Brytanii i jej kulturze oraz wspieranie zainteresowań językowych studentów uczelni technicznej.
  3. Pomysłodawcami konkursu i autorkami testu konkursowego są lektorki języka angielskiego SJO - mgr Paulina Rogulska i mgr Ewa Bogusz-Broy.
  4. W konkursie mogą brać udział tylko i wyłącznie studenci i studentki Politechniki Wrocławskiej posiadający przy sobie legitymację studencką.

Zasady przeprowadzenia konkursu:

1. Konkurs jest w całości w języku angielskim i składa się z dwóch etapów:
    I etap odbędzie się 22 kwietnia 2016 o godz. 15.00 (sala 0.32, budynek C-13),
    II etap odbędzie się 10 maja 2016 o godz. 13.15 w Studium Języków Obcych w budynku H4 w Klubie Lektora (podziemie).
  2. I etap to test zawierający 50 pytań. Pytania konkursowe I etapu dotyczą ogólnej wiedzy o Wyspach Brytyjskich, znajomości zwyczajów, tradycji i ciekawostek z różnych dziedzin , np. geografii, historii czy polityki.
    W teście są 3 typy zadań konkursowych:
    - test wyboru (prawda/ fałsz)
    - test wyboru (a, b, c, d)
    - pytania otwarte (maks. do 4-ech wyrazów)
    Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt.
  3. II etap konkursu również ma formę pisemną. Uczestnikom konkursu wyświetlane będą zdjęcia miejsc i osób związanych z Wyspami Brytyjskimi. Należy je właściwie rozpoznać, a nazwy miejsc /nazwiska osób zapisać na specjalnym formularzu.
  4. Pytania konkursowe sformułowane będą na podstawie ogólnie dostępnych stron internetowych.
  5. Wszyscy uczestnicy konkursu piszą test w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Czas trwania testu: dla I etapu - 60 minut, dla II etapu - 30 minut.
  6. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do konkursu – przez stronę www.juwenalia.sjo.pwr.edu.pl.
  7. Liczba studentów biorących udział w konkursie jest ograniczona i wynosi 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy rozpoczną się 2 kwietnia 2016.

Sposób przeprowadzenia konkursu:

1. Do II etapu przechodzi 5 studentów z największą liczbą uzyskanych punktów. W przypadku remisu jest możliwe zwiększenie tej liczby osób.
  2. O zwycięstwie w konkursie decyduje największa liczba punktów uzyskanych w II etapie. W przypadku uzyskania przez kilku finalistów jednakowej liczby punktów przewidziana jest dogrywka (w takiej samej formie, jak część podstawowa II etapu). W razie kolejnego remisu pod uwagę będą brane punkty uzyskane przez finalistów w I etapie.
  3. Prace konkursowe ocenia Jury (nauczyciele języka angielskiego SJO).
  4. Wyniki I etapu zostaną ogłoszone na stronie www.juwenalia.sjo.pwr.edu.pl w ciągu 4 dni po przeprowadzeniu konkursu. Wyniki II etapu zostaną ogłoszone od razu po zakończeniu II etapu.
  5. Zdobywca 1 miejsca otrzyma nagrodę finansową ufundowaną przez Studium Języków Obcych, a wszyscy uczestnicy II etapu – nagrody rzeczowe.