Impreza ogólnouczelniana

Impreza ogólnouczelniana odbędzie się w dniu 7 maja 2013r. w godzinach 11.15 – 12.45 na podwórku budynku C-13 lub w razie niepogody w holu C-13.

Program imprezy ogólnej obejmuje:

• Konkurs pt. "Agencie, czy wiesz?" dla wszystkich studentów

Konkurs językowy polega na podaniu prawidłowych odpowiedzi na pytania, które pojawią się na telebimie. Pytania dotyczą znaczeń wyrazów brzmiących podobnie w języku obcym i polskim. Do wyboru będą 4 odpowiedzi. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

• Konkurs pt. ”Tajna misja specjalna”.

W „Tajnej misji specjalnej” może wziąć udział każda osoba chętna do zabawy. Uczestnicy mają za zadanie odgadnąć, co przedstawia zdjęcie wyświetlone na telebimie. Należy również podać nazwę państwa lub miasta, w którym dany obiekt się znajduje. Odpowiedzi udziela ten, kto pierwszy dobiegnie do prowadzącego konkurs. Jeśli odpowiedź nie jest prawidłowa, istnieje możliwość przejęcia pytania przez kolejnego uczestnika. Za poprawne udzielenie odpowiedzi uczestnik dostaje atrakcyjną nagrodę.

• Quiz kulturowo – językowy ”Językowa szkoła przetrwania”.

W konkursie biorą udział dwie drużyny dziesięcioosobowe składające się z przedstawicieli każdego języka nauczanego w Studium. Pytania mogą mieć charakter czysto językowy, bądź mogą dotyczyć kultury danego kraju. Zwycięski zespół otrzymuje 300 zł do podziału (30 zł x 10). Zespół, który zajmie drugie miejsce, otrzymuje nagrody pocieszenia przydatne w nauce.

• Konkurs sprawnościowy pt. „Budujemy wieżę Babel”.

W konkursie biorą udział trzy zespoły czteroosobowe, których zadaniem będzie zbudować jak najwyższą konstrukcję. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymują 160 zł (40 zł x 4), drugiego - 120 zł (30 zł x 4), trzeciego – atrakcyjne upominki potrzebne każdemu studentowi.

• Artystyczne występy studentów obcokrajowców.

• Marsz językowy do kuchni polowej.

W trakcie imprezy ogólnej zostaną rozdane nagrody za konkursy towarzyszące: Konkurs fotograficzny i konkurs internetowy „Międzynarodowe języki survivalu”.

Imprezy towarzyszące