Konkurs piosenki obcojęzycznej

I. Organizator konkursu
Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej

II. Cel konkursu

1. Wyłonienie najlepszych wykonawców – wokalistów.
  2. Zaprezentowanie różnorodności języków nauczanych w SJO.
  3. Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych studentów.
  4. Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.

III. Warunki uczestnictwa

1. W konkursie mogą uczestniczyć studenci wszystkich wydziałów Politechniki Wrocławskiej, którzy zaśpiewają piosenkę w języku, który nie jest dla nich językiem ojczystym. (Może to też być również język, który nie jest aktualnie nauczany w Studium Języków Obcych)
  2. P. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację przez uczestnika wszystkich warunków określonych w niniejszym regulaminie.

IV. Termin i sposób nadsyłania zgłoszeń

1. Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wysłanie wypełnionego formularza na stronie: www.juwenalia.sjo.pwr.edu.pl
  2. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia 2018 roku.

V. Wymagania formalne

1. W formularzu zgłoszeniowym kandydat podaje swoje imię i nazwisko, numer albumu, tytuł autora piosenki oraz język w jakim będzie wykonywany przez niego utwór.
  2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, które będą wykorzystane wyłącznie na potrzeby rozstrzygnięcia konkursu.
  3. Przystępując do konkursu kandydat zgadza się na publikację swojego imienia i nazwiska na stronie internetowej Juwenaliów Językowych.
  4. W konkursie uczestnicy mogą korzystać z podkładu muzycznego lub instrumentów. Wybrany podkład muzyczny należy wysłać w mailu jako załącznik (plik mp3) na adres: aleksandra.krauze-majtyka@pwr.edu.pl do dnia 24 kwietnia 2018r.
  5. Potwierdzeniem przyjęcia do konkursu jest otrzymanie od organizatora konkursu maila na podany adres mailowy o zakwalifikowaniu kandydata do udziału w konkursie.

VI. Kryteria oceny wykonania utworu

1. Poprawność fonetyczna.
  2. Walory głosowe, muzykalność.
  3. Własna artystyczna interpretacja piosenki.

VII. Jury, nagrody

1. Pierwszy etap konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku o godzinie 14.30 w Studium Języków Obcych w sali 408. Podczas pierwszego etapu wyłonionych zostanie maksymalnie 10 finalistów, którzy przejdą do kolejnego etapu.
  2. Finałowy etap oraz wręczenie głównych nagród odbędzie się dnia 11 maja 2018 podczas juwenaliowej imprezy ogólnouczelnianej w Strefie Kultury Studenckiej o godzinie 13.15.
  3. Jury w finałowym etapie wybierze 3 najlepszych wykonawców.
  4. Jury przyzna następujące nagrody:
    I miejsce - 200 zł.
    II miejsce - 150 zł.