Konkurs piosenki polskiej dla obcokrajowców

I. Organizator konkursu
Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej

II. Cel konkursu
Wyłonienie najlepszych wykonawców piosenki polskiej zaprezentowanej przez studentów obcokrajowców. Rozpropagowanie języka i kultury polskiej wśród obcokrajowców uczących się języka polskiego.

III. Warunki uczestnictwa

1. W konkursie mogą uczestniczyć studenci obcokrajowcy wszystkich wydziałów Politechniki Wrocławskiej, studenci Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców oraz słuchacze intensywnego kursu języka angielskiego dla obcokrajowców, którzy przebywają w Polsce nie dużej niż 5 lat i dla których językiem ojczystym nie jest język słowiański.
  2. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację przez uczestnika wszystkich warunków określonych w niniejszym regulaminie.

IV. Termin i sposób nadsyłania zgłoszeń

1. Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wypełnienie formularza na stronie: www.juwenalia.sjo.pwr.edu.pl
  2. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10 kwietnia 2017 roku.

V. Wymagania formalne

1. W formularzu zgłoszeniowym kandydat podaje swoje imię i nazwisko, tytuł i autora piosenki.
  2. W konkursie uczestnicy mogą korzystać z podkładu instrumentalnego lub instrumentów. O potrzebie wykorzystania środków multimedialnych należy: powiadomić w formularzu zgłoszeniowym, dostarczyć wybrany podkład na płycie w podpisanej i zaklejonej kopercie do sekretariatu Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców (pokój 505, bud. H-4) do dnia 15 kwietnia 2017r. lub wysłać w mailu jako załącznik (plik mp3) na adres: aleksandra.krauze-majtyka@pwr.edu.pl do dnia 15 kwietnia 2017r.
  3. Potwierdzeniem przyjęcia do konkursu jest otrzymanie maila na podany adres mailowy od organizatora konkursu o zakwalifikowaniu kandydata do udziału w konkursie.

VI. Kryteria oceny wykonania utworu

1. Poprawność fonetyczna.
  2. Walory głosowe, muzykalność.
  3. Własna artystyczna interpretacja piosenki.

VII. Jury, nagrody

1. Pierwszy etap konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2017 roku o godzinie 14.30 w Studium Języków Obcych w Sali 408. Podczas pierwszego etapu wyłonionych zostanie 5 wykonawców, którzy przejdą do etapu finałowego i wystąpią na imprezie ogólnouczelnianej.
  2. Finałowy etap oraz wręczenie nagród odbędzie się dnia 8 maja 2017 podczas imprezy ogólnouczelnianej w Strefie Kultury Studenckiej o godzinie 11.15.
  3. W finałowym etapie jury wybierze 3 najlepszych wykonawców.
  4. Jury przyzna następujące nagrody:
    I miejsce - 300 zł,
    II miejsce - 200 zł,
    III miejsce - 100 zł oraz wyróżnienie dla najbardziej charakterystycznego wykonawcy.