Fotonalia

I miejsce - Paulina Kowalska "Moje okno na Australię"

moje_okno_na_australie.jpg

II miejsce -  Joanna Fokczyńska "Montserrat,czyli postrzępiona góra"

montserrat.jpg

III miejsce - Rafał Strojny "Ciudadde las Artes y las Ciencias"

ciudad_de_las_artes_y_las_ciencias.jpg

Konkurs fotograficzny "FOTONALIA 2019"

I. Organizator konkursu

Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej ogłasza konkurs prac fotograficznych promujących kraje, w których używa się języków nauczanych w SJO Politechniki Wrocławskiej (język angielski, hiszpański, francuski, rosyjski, niemiecki, japoński oraz polski).

II. Cel konkursu

Celem konkursu jest przedstawienie różnorodności kulturowej w Europie oraz na świecie oraz zachęcanie studentów do poznawania kultury innych krajów.

III. Warunki uczestnictwa

Konkurs jest skierowany do studentów wszystkich wydziałów Politechniki Wrocławskiej. Fotografia zgłoszona do konkursu może, ale nie musi zostać wykonana w kraju, którego dotyczy zdjęcie. Powinna natomiast dany kraj promować.

Na Konkurs należy zgłaszać tylko oryginalne zdjęcia w formacie jpg lub png w min. wymiarze 1920 x 1080. Maile ze zgłaszanymi zdjęciami biorące udział w konkursie muszą zawierać poniższe dane:

• Imię i nazwisko autora
  • Tytuł zdjęcia
  • Wydział
  • Numer indeksu autora

W konkursie nie można wystawiać prac, które brały udział w innych konkursach fotograficznych. Zgłaszana praca może mieć tylko 1 autora. Każdy student może zgłosić maksymalnie 1 fotografię.

Podstawą decyzji Jury jest ocena prac według następujących kryteriów:

• Zgodność z tematem,
  • jakość wykonania,
  • inwencja, oryginalność oraz kreatywność.

Fotografie zgłaszane na Konkurs nie mogą naruszać prawa ani praw osób trzecich, a także ogólnie przyjętych norm obyczajowych, dotyczy to między innymi treści powszechnie uznawanych za wulgarne, obrażających uczucia innych osób, w tym również uczucia religijne, przedstawiających przemoc albo materiały o tematyce rasistowskiej.  Wyboru trzech najlepszych zdjęć dokonuje Jury Konkursu, którego decyzje są ostateczne.

IV. Termin i sposób nadsyłania zgłoszeń

Termin zgłaszania prac upływa 27 kwietnia 2019 r. Prace wysłane po terminie nie będą brane pod uwagę.

Zdjęcia należy wysyłać na adres sjo.konkurs@pwr.edu.pl z dopiskiem “Fotonalia 2019” w tytule maila.

V. Nagrody

Jury przyzna następujące nagrody: Trzy wyróżnione prace będą nagrodzone lektoratami językowymi w SJO.

VI. Uwagi dodatkowe

Z dniem przesłania Organizatorowi autorskiego zdjęcia przekazane zostaje prawo do bezpłatnego wykorzystywania go w celach promocyjnych. Wręczenie nagród odbędzie się podczas imprezy ogólnouczelnianej 06.05.2019 o godzinie 11 w SKSie.