Konkurs wiedzy o Wrocławiu dla obcokrajowców

Regulamin

1. Regulamin określa zasady i sposób przeprowadzenia konkursu organizowanego pod nazwą "Konkurs Wiedzy o Wrocławiu".
  2. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy o Wrocławiu i jego kulturze oraz wspieranie integracji środowiska studenckiego.

Zasady przeprowadzenia konkursu:

1. Konkurs jest konkursem grupowym. Biorą w nim udział 2-3 czteroosobowe drużyny - obcokrajowcy uczący się w SJO na intensywnych kursach przygotowawczych, w SJPC lub na kursach języka angielskiego.
  2. Konkurs odbędzie się w dniu 9 maja 2016r. o godz. 11:15 w Strefie Kultury Studenckiej.
  3. Konkurs jest przeprowadzany w języku angielskim w formie testu zawierającego 10 pytań dotyczących Wrocławia, obiektów znajdujących się w mieście oraz osób związanych z Wrocławiem. Uczestnicy konkursu, odpowiadając na pytania, muszą wybrać jedną z proponowanych odpowiedzi (a, b, c lub d). Każda prawidłowa odpowiedź to 1punkt.
  4. Pytania konkursowe sformułowane będą na podstawie ogólnie dostępnych stron internetowych.
  5. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do konkursu – u lektorów prowadzących zajęcia. .
  6. Liczba studentów biorących udział w konkursie jest ograniczona i wynosi 8 osób.

Sposób przeprowadzenia konkursu:

1. Uczestnicy otrzymują pytania wraz z czterema odpowiedziami, wyświetlane na telebimie. Kapitan, po konsultacji z drużyną, wpisuje odpowiedź na kartę odpowiedzi. Po zakończeniu konkursu karty są zbierane i Jury ocenia odpowiedzi.
  2. O zwycięstwie w konkursie decyduje większa liczba uzyskanych punktów. W przypadku uzyskania przez drużyny jednakowej liczby punktów przewidziana jest dogrywka (w takiej samej formie, jak część podstawowa). W dogrywce uczestniczą Kapitanowie drużyn.
  3. Nagrody:
    Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę finansową w wysokości 200 zł, a pozostałe drużyny upominki.