Vive la France - konkurs

Karol Nowak, nr albumu 236935

nagroda : Kurs języka francuskiego A2 w SJO PWR + kupon dla dwóch osób ufundowany przez kawiarnię „Café de France”

Michał Krupa, nr albumu 213501

nagroda : Książka ufundowana przez Alliance Française we Wrocławiu + kupon dla dwóch osób ufundowany przez kawiarnię „Café de France”

Anna Zając, nr albumu 233408

nagroda : Książka ufundowana przez Alliance Française we Wrocławiu

WYRÓŻNIENIA:

• Michał Kijaczko, nr albumu 213497
  • Bartłomiej Bursztynowicz , nr albumu 228867
  • Tomasz Pańczuk, nr albumu 212165

Félicitations!

Bardzo dziękujemy Alliance Française i Café de France za ufundowanie atrakcyjnych nagród

REGULAMIN konkursu wiedzy o Francji i krajach francuskojęzycznych „Vive la France!”

Regulamin określa zasady i sposób przeprowadzenia konkursu organizowanego pod nazwą:

Konkursu wiedzy o Francji i krajach francuskojęzycznych „Vive la France!”

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Francji i krajach francuskojęzycznych i poszerzenie zainteresowań językowych i kulturowych studentów Politechniki Wrocławskiej.

Inspiracją był konkurs wiedzy o Hiszpanii przeprowadzony po raz pierwszy podczas Juwenaliów 2017, którego pomysłodawcami byli dr Katarzyna Setkowicz i mgr Jacek Bednarczuk. Autorami niniejszego testu konkursowego są lektorzy języka francuskiego. Koordynatorem odpowiedzialnym za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu jest mgr Zofia Paroń.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów i studentek zapisanych na lektoraty języka francuskiego na poziomie A1 w semestrze letnim 2017/18.

Zasady przeprowadzenia konkursu:

1. Test konkursowy jest pisemny, w języku polskim i zostanie przeprowadzony na zajęciach z lektoratów języka francuskiego u poszczególnych lektorów w tygodniu juwenaliowym w dniach 7- 9 maja 2018.
  2. Test konkursowy jest testem wyboru i składa się z 30 pytań dotyczących wiedzy o kulturze, historii, geografii, języku, polityce i tradycjach krajów francuskojęzycznych. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznaje się 1 punkt.
  3. Odpowiedzi należy zaznaczyć na dołączonym formularzu odpowiedzi.
  4. Pytania konkursowe sformułowane będą na podstawie ogólnie dostępnych stron internetowych, artykułów w Pasażu Poliglotka na stronie SJO PWr.
  5. Wszyscy uczestnicy konkursu piszą test w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Czas trwania testu: 30 minut.
  6. Warunkiem uczestnictwa jest obecność na zajęciach z lektoratów w tygodniu juwenaliowych.
  7. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów.
  8. Główną nagrodą w konkursie będzie kupon pozwalający na kontynuację nauki języka francuskiego na poziomie A2 w kolejnym semestrze poza kolejnością zapisów.
  9. Testy konkursowe ocenia Jury, w skład którego wchodzą lektorzy języka francuskiego SJO PWr.
  10. Wyniki quizu zostaną ogłoszone na stronie www.juwenalia.sjo.pwr.edu.pl najpóźniej w ciągu 5 dni po przeprowadzeniu testu. Wręczenie nagród odbędzie się na zajęciach z języka francuskiego.